| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva ce de mult timp imi da de gandit: cum credeti ca ar trebui sa reactionez cand un afemeiat se da la mine? ce ar trebui sa ii fac sau sa ii spun? Va rog mult

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nu prea inteleg sensul intrebarii, nu vreau sa fiu rautacios, dar nu-i mare smecherie.

Tocmai pentru ca e afemeiat, un tip ca el nu merita atentie. Il refuzi scurt si la obiect, ii spui ca nu esti interesata sau pur si simplu, daca vrei sa fi mai dura, ca-ti provaca greata si ca vrei sa te lase in pace.

Nu ai de ce sa il iei pe ocolite, nu ai de ce sa incerci sa fi draguta, sau "civilizata" sau ceva de genul.

Ii spui ca nu esti interesata, daca intelege, bine, daca nu, ii spui mai pe direct ca nu esti interesata de el cel putin si ca o sa continui sa fi complet dezinteresata de unul ca el in continuare, nereusind sa faca altceva stand in preajma ta, decat sa-ti provoace o stare constanta de nervozitate si greata.

Asa scapi de o persoana nedorita, nu-i prea multa stiinta in asta.