| springperfume a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva, poate voi stiti mai bine ca mine si ma puteti ajuta sad. Acum o luna si ceva am fost la ziua varului meu, care a invitat 4 sau 5 baieti de la el din clasa. Am fost 2 fete la petrecere, eu si inca o prietena de-a varului meu. Acolo am cunoscut un baiat, care, desi nu mi-am dat seama pe moment, se purta foarte dragut cu mine. In sensul ca vorbea frumos, se uita tot timpul la mine, isi cerea scuze daca ma mai lovea accidental cu picioarele pe sub masa. Apoi, am fost la biliard.Am jucat 2 runde, apoi am stat pe un scaun si ma uitam la ei. Iar baiatul respectiv gasea mereu o cale sa stea langa mine. Cand am plecat de la biliard, el m-a luat usor de brat si m-a intrebat: "Pot?". Atunci cred ca am fost fraiera, pentru ca mi-am retras bratul. Cand am ajuns acasa, mi-am dar seama ca il iubesc, dar nu am mai iubit pe nimeni asa. Simt ca daca mi-as smulge inima din piept, tot l-as iubi. Nu l-am mai vazut decat in poze de atunci, dar vreau sa il mai vad, sa-l intalnesc. Ceea ce ma roade este ca nu stiu daca si el ma place, sau daca ma placea.
Poate veti considera intrebarea mea prosteasca, dar chiar nu stiam unde sa apelez. Din ceea ce am povestit, poate reiesi ca si el ma placea?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| InsaneDoll a răspuns:

Servus.In primul rand nu cred ca il iubesti.Totusi a iubi e un cuvant mare si nu poate fi rostit doar dupa cateva schimburi de priviri.
Eu cred ca tu il placi.il simpatizezi doar pentru ca s-a purtat exemplar cu tine.
Nu inteleg de ce ai zis ca ai fost fraiera ca nu l'ai lasat sa te ia de brat.Foarte bine ai facut.nu trebuia sa ii dai tot ce vroia el.Ai facut ce ai simtit si nu regreta ca nu l'ai lasat.
Poate ca te placea.dar totusi nu poti sa placi pe cineva doar dupa cum arata.mai sunt si alte aspecte pana sa placi pe cineva.
Dar oricum dupa cum s-a purtat cu tine cu siguranta i'ai starnit interesulhappy.

5 răspunsuri:
| Pufuleteeeee a răspuns:

Heyhappy pai CLARlaughing mai stai pe ganduri? baiatul dupa cate am inteles eu se dadea la tinelaughing si normal ar fi ca atunci cand te dai la cineva sa il placi, nu? deci eu sunt destul de sigura ca te place si poate daca ai mai vorbi cu el si v-ati intalni sigur ar iesi o relatie pe cinste! Funda plshappy?

| Tuitiiii a răspuns:

Olla. Clar te place:3. Clar il placi:3. nu stiu daca il iubesti cu adevarat.Eu zic sa faci rost de id-ul lui si sa iti ceri scuze ca ti-ai retras mana, vb cu el si roaga-l sa va intalniti in punctul x, unde tu spune`i ce simit :3. bafta! fundits?puppy dog eyes

| AmyClau a răspuns:

Buna! Intrebare ta nu e deloc prosteasca,nu te ingrijora! Eu spun,ca din cele spuse de tine ar reiesi ca si el te place! A stiut cum sa te faca si pe tine sa il placi! Spune - i varului tau ca iti place si poate te ajuta in situatia aceasta! (daca varul tau este de incredere )Daca locuiti in acelasi oras tu si baiatul acela,cere - i numarul de telefon de la varul tau! Si intreaba - l daca vrea sa va intalniti! Sau roaga - l pe varul tau sa mai dea o petrecere si sa il mai invite pe acel baiat! Daca si el te place cu adevarat,si el ii va cere varului tau numarul tau de tel si alte date despre tine...
Mult noroc cu acest baiat pe care il iubesti! Daca tu il iubesti cu adevarat,sigur te vei intalni cu el, deoarece esti fata, si fetele sunt luptatoare si stiu sa obtina ceea ce isi doresc!
Bafta! kiss happywinking

| FashionKitty a răspuns (pentru AmyClau):

Are dreptate AmyClau

| Copiluu a răspuns:

E evident ca te place!
Parerea mea este sa ii spui varului tau...si poate te ajuta el cumva sa te intalnesti cu el.
poti sa.i explici ca nu ti.ai dat seama k simti cv pentru el de aceea ai facut acel gest...si pot sa.ti zic sigur ca o sa fie cv intre voi...
Succes!
Decii fundita? plss:d