| MariaMaia879 a întrebat:

vreau sa va povestesc ce mi s-a intamplat. In perioada "scoala altfel" am fost la scoala doar 2 zile din 5 luni si marti, deoarece apoi am racit si nu m-am mai putut duce. In fine miercuri diriginta le-a zis colegilor mei, ca joi si vineri sa nu m ai vina. Dupa vacanta de iarna, mama mea a venit cu scutirea pentru zilele cand am lipsit, problema era ca data nu era corecta pe cele trei zile, era gresita. Si pentru chestia asta am fost umilita in fata intregii clase de catre dansa. Reproduc vorbele "Aceasta este educatia primita de la parinti"( probabil a crezut ca nu am venit la scoala pentru ca nu am avut chef). Dupa toate astea, mi-a pus si 6 absente, mi-a oprit si scutirea si mi-a si zis " Sa nu cumva sa aduci alta scutire". Iar ca pentru ceea ce am facut imi poate scadea media la purtare la nota 7. Oricum multe vorbe urate. M-a intrebat daca din toti acesti ani de scoala am invatat ceva si i am raspuns ca da. Si mi-a zis ca "ce ai invatat ma tu daca tot tu faci asemenea infractiuni". Intrebarea mea e : Cu ce sunt eu vinovata ca nu inteleg? (Nu i am putut raspunde prea multe deoarece facem si chimie cu dansa si mi e frica ca ma lasa asa ca am ascultat si suportat vorbele urate)

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Mda, chestii din astea se rezolva cu parintii si directorul, nu pe TPU. Aici vei primi eternul raspuns "rezolva cu parintii", ceea ce mi se pare cea mai buna solutie.
Daca ti s-a trecut data gresita iar ea te-a umilit, consulta directorul si spune-i pe larg totul.

| MariaMaia879 explică (pentru LPCTSTR):

Pai cu parintii am vorbit si raspunsul a fost :" nu o lua in calcul ca mai ai putin cu ea si dupa termini"

| LPCTSTR a răspuns (pentru MariaMaia879):

Acest "mai ai putin cu ea" inseamna ca va lasa in semestrul 2?
Dar nu inteleg acest dezinteres pentru dreptate.

| Cami239 a răspuns:

Initial trebuie sa mergi la directoare sa vezi ce poti rezolva, daca nu te duci la Inspectoratul Scolar.