| SimonaQs a întrebat:

Buna TPU... Vreau si eu cele mai bune povesti de dragoste care sa se sfarseasca cu un final trist... Cea mai buna poveste FUNDA si vot :*

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

P.S NU E A MEA EU SUNT FOR EVER ALONE...

Ma numesc Carmen daca povestirea mea suna a poveste de dragoste atunci asta a fost daca nu e o simpla marturisire a unor clipe
Anul trecut stateam foarte mult pe internet datorita locului de munca si din vorba in vorba din intamplare am cunoscut o persoana masculina pe un site.

Nu i-am acordat nici o atentie speciala am vorbit la fel cu toti ceilalti, pe un ton de gluma, nimic serios, nimic concret doar ca el a vazut ceva si a continuat sa intre in fiecare zi sa vorbeasca cu mine, azi asa, maine asa, vreo 2 luni asa pana cand incepe sa imi spuna cat de mult insemn pentru el, eu am ignorat complet declaratiile de amor cum in 2 luni sa se implice omul atat de mult, nu ne cunoasteam deloc doar simple conversatii nu sunt indeajuns pentru o relatie. El a insistat iarasi dintr-un motiv necunoscut mie si a insistat a inceput si cu telefoane zilnic celputin un telefon, cel putin 5 minute conversand si pe internet macar 2 ore
Au trecut 4 luni asa sept 2003, dec 2003, sf de an nu ne-am intalnit eram prea departe.
La miez de noapte 12 12 2003 spre 1.01 2004 mi-am pus o dorinta, sa iubesc si sa fiu iubita, sa simt ce inseamna sentimentul cel mai special dintre toate, nu speram sa fie el speram doar sa fie un el.
Am continuat sa vorbim si primul pas l-am facut eu, am fost in orasului lui in ianuarie si ne-am intalnit. M-am speriat, asta fuse prima reactie, m-am speriat de el, de felul de a fi, prea direct, prea mult deodata, si tot ce vorbisem noi mi se pare fara nici un folos, eram doar eu si el pentru prima oara necunoscuti pe un drum plin cu damburi si gropi. Am ales sa mergem amandoi pe drumul ala, am realizat un mic inceput si eram atat de incantati, zambeam fericiti ca 2 nebuni mergand pe strada, o doamna ne-a zambit si ne-a spus sunteti o pereche minunata, nu am sa uit ziua aia niciodata,, normal drumurile ni s-au despartit si am continuat internet, telefoane si reintalniri in orasul lui, increderea mea crestea pe zi ce trece, realizam ca sunt iubita si ca iubesc, era un sentiment prea puternic sa il pot stapani, mi-am permis sa imi fac vise, sperante, de fapt ne-am permis amandoi sa ne facem planuri impreuna unul si cel mai important a fost o mica vacanta doar noi 2 intr-un colt indepartat de tara, sa spun cum a fost, dis de dimineata el langa mine, daca plecam mai mult de ora de langa el suna sa ma intrebe unde sunt, faceam mancare impreuna, ne relaxam la tv impreuna, dansam, sau pur si simplu miezul noptii ne prindea vorbind, fusera clipe de vis pentru amandoi nu multe dar indeajuns sa realizam ca suntem bucatica lipsa, sufletul pereche,, jumatatea,, da ok fuse o vacanta vreo 7, 8 zile ce au zburat f repede si am revenit la ale noaste orase impreuna cu diferitele implicatii job familii.

Treptat au intervenit probleme noi simteam acelasi lucru chiar mai puternic dar cumva peste puterile noastre, multe probleme au aparut unele le-am rezolvat altele sunt si acum...
El s-a lasat furat de alte tentatii numite droguri, eu nu am putut sa fac nimic pentru a il opri, eram prea putin, deja drogul furase locul cel mai important, continui sa sper ca va redeveni omul din trecut dar e f greu acum
El e tot departe, acum eu am ales sa fiu si mai departe dar e tot in gandul meu
Voi veni acasa, sper sa il revad dar ce folos.
Fuse ceva frumos, doresc tuturor sa simta momentele de bucurie impartasite impreuna, eu ma bucur de ele, ma bucur si de cele triste pentru ca m-au facut sa realizez ca dorinta mea s-a implinit, am iubit, am fost iubita si a fost superb.

Si acum iubesc dar nu e acelasi lucru decat daca va fi impartasit
Cine stie poate cel de sus ma vaajuta sa imi implinesc si dorinta pe care mi-am pus-o la cumpana dintre ani acum 2004-2005

Pentru cei care au iubit macar o data in viata. si au suferit inzecit pentru bucatica de bucurie gustata. pentru cei care au "mancat" pelin pentru o gurita de "ambrosie". pune un blues in surdina si citeste povestea asta. o sa iti placa.

Durerea de stomac cu care s-a trezit nu se datora oboselii sau a mancarii, ci mai degraba din cauza evenimentelor ce aveau sa se intample in ziua aceea. Astazi trebuia sa incheie o relatie ce dura de mai bine de 2 ani de zile. si chiar considera ca a ramas tarziu. Trebuia sa se termine. Isi tot repeta in minte "nu vreau sa o neindreptatesc nici pe ea. nu sunt eu unic in lumea asta. nu sunt nici prea frumos nici prea destept, dar am facut tot ce imi statea in puteri ca totul sa fie bine. sa nu se termine". Simtea ca durerea de stomac se accentueaza. Simtea ca se sufoca. s-a imbracat repede si a iesit. Nu a lasat-o niciodata sa astepte pana acum si nu putea sa o faca nici de data asta. Era o zi ploioasa de aprilie. in cateva minute a ajuns la locul intalnirii, ca de obicei ajunsese primul. Dupa cateva minute o vede apropiindu-se pe iubita lui. se hotarasc sa mearga la un cafenea.

- Mi-e frig. zise fata. de fapt acesta a fost singurul cuvant rostit pana ce au ajuns la cafenea.

- Vrei sa-mi zici ceva? zise fata uitandu-se in ochii lui.

- Da, ii raspunse el.

Fata devenise curioasa.

- Pai, zi-mi o data ce mai stai!? spuse ea iritata.

Tanarul ofta si o intreba:

- Pana unde crezi ca va merge asta? sau mai bine zis crezi ca suntem o pereche potrivita?

- De ce simti nevoia sa ma intrebi asta? zise ea.

- Draga mea, iti amintesti ca te-am sunat acum cateva zile? cred ca era in jur de 11 noaptea.

- Imi amintesc, zise ea.

Si tanarul. fara sa mai astepte ca ea sa raspunda continua:

- In noaptea aia ma gandeam la tine, ca de obicei. iti scrisesem o poezie si am vrut sa ti-o spun la telefon, cand te-am sunat nici nu m-ai lasat sa ti-o spun. Mi-ai spus ca: "Ce! nu am alta treaba decat sa te sun la ora aia?". In momentul acela m-am simtit...

| AdonnAdonnis a răspuns:

E poveste englezeasca era o fata pe nume maria care era o fata foarte frumoasa si desteapta ea avea parinti bogati e ziua luni fata se duce la scoala si incepe sa vorbeasca cu pretena sa emma
maria (m) emma ai auzit ca o sa vinoa un nou baiat pe nume jacke
emma(e) da am auzit se zvoneste ca e super gragutz
m:nu stiam
e:ok
incepe cursurile jacke intra in clasa profesoara incepe sa il prezinte
p:acesta este noul vostru coleg sa fiti buni cu el sa in il integrati in cluburi din astea prostesti
se termina cursurile
jake da din graseala peste jessica
j:ooo imi cer scuze iarta-ma te rog mult hai sa te ajut
m:nu are nimic buna tu trebuie sa fi jake nu?
j:da da eu sunt
m: aha multumesc mult ca m-ai ajutat pa pa
j:pa pa
a doua zi la scoala maria isi face curaj sa ii cera nr de telefon lui jacke
m:buna
j:buna
m:imi dai si mie nr tau de telefon daca vrei
j:ok daca vrei iti dau adresamea sa vi pe la mine sa facem teme
m:ok miltumesc mult
maria se duce la emma si i zice tot ce s-a intamplat
a treia zi la scoala maria si jacke devin iubiti ei merg putin pe plaja sa se se plimbe maria pleaca sa ia niste bauturi racoritoare si maria il prinde pe jacke ca se saruta cu emma emma si maria nu mai sunt prietene jake ramane singur si asa se termina

| zoeZoe a răspuns:

Adica sa ti le scriem aici? glumestilaughing)

| SimonaQs explică (pentru zoeZoe):

Ti se pare ca eu glumesc?

| DeeaATha a răspuns:

Nu am scris-o eu. Sper sa-ti placa:

De multe ori m-am gandit cum ar fi? cum ar fi sa fiu eu in locul lor sa am si eu pe cineva care sa ma protejeze, sa ma iubeasca, sa simta ca eu sunt totul pentru el asa cum intalneam in prea iubitele mele carti, adevarate povesti de dragoste. Izvoar nesecat de inspiratie de-a lungul veacurilor pentru milioane si milioane de carti - dragostea m-a atins si pe mine.Lacrimam la impresionantele povesti de dragoste dar nu credeam ca vreodata eu,mai ales la o varsta atat de frageda voi simti la fel. Dupa relatii esuate,in care incercam sa ma agat de o mica iluzie o mica speranta ca am gasit in final pe cineva cu care sa-mi petrec adolescenta,cu un gust amar descopeream ca nu era EL cel pe care il cautam A.,S., I., R. doar niste nume acum au trecut prin viata mea ca un fulger ce strabate cerul in mijlocul unei tumultoase furtuni.

O furtuna era si sufletul meu atunci cand l-am cunoscut pe cel care detine inima mea si azi. Oscilam intre doua relatii fara sens, in care la un moment, imi pusesem sperante, care insa s-au dovedit a fi zadarnice deoarece baietii respectivi nu erau pentru mine.De ultimul. am crezut ca m-am indragostit.Am suferit si poate si acum il privesc cu o nostalgie, dar nu pentru ca l-as iubi nu cu siguranta nu, ci o nostalgie la gandurile pe care le nutream atunci, la visele pe care mi le facusem in legatura cu o persoana care doua saptamani mai tarziu avea sa ma paraseasca fara nici o remuscare.

Nu am inteles niciodata de ce am considerat eu ca el era potrivit pentru mine sa fi fost o provocare sa fi fost orgoliu sau furia unei neimpliniri nu stiu dar ma bucur ca s-a terminat, ca nu imi mai ocupa gandurile si nu mai sunt coplesita de tristete, cum eram o data chiar daca ii pronuntam doar numele.Asadar eram cu I dar vorbeam pe internet(intr-o perioada cand toata lumea utiliza internetul pentru a cunoaste noi oameni) cu R. I a fost o "marioneta" pe care o etalam fata de colegele mele care il laudau constant pentru frumusetea lui, era un "trofeu" pe care l-am obtinut usor iar apoi n-a mai reprezentat nici un interes pentru mine. R. aparuse subtil fara prea multe explicatii,(niciodata nu a dat explicatii pentru faptele sale nici cand eram impreuna) in viata mea pur si simplu era un "amic de pe net"insa usor, usor m-a convins involuntar ca ar fi mai bine sa-l parasesc pe I. pentru o relatie alaturi de el desi nici el nu era tocmai o persoana libera(avea o relatie cu M.pe care a parasit-o dupa 9 luni fara nici o explicatie aparent pentru mine). Am renuntat usor la I. care de fapt ma parasise pentru ca imi ocupam prea mul timp vorbind cu R si despre R.

M-am indreptat plina de iluzii catre o noua relatie, bineinteles cu R,(care demult nu mai era un simplu amic marturisindu-mi ca simtea o atractie pentru mine din ziua cand am facut cunostinta) ce s-a dovedit a fi searbada lipsita de sens si de "dragoste". Doua saptamani atat a tinut.Un timp atat de scurt despre care am vorbit poate un timp prea lung.Nu stiu cert e ca am suferit a trecut iar R. a ramas in urma, gratie unui al treilea"alesul". Prima conversatie purtata cu acesta era in perioada cand R ma interesa, insa fiind o persoana deschisa am purtat o conversatie indelungata cu Marius (asta era numele sau)in care i-am marturisit mai multe lucruri intime ( Marius chiar asa precum iubitul lui Cosette din "Mizerabilii" de Victor Hugo ). Marius, un baiat special, sigur pe sine si de potenta sa de baiat a incercat sa ma acapareze cu un limbaj neutru, plin de sine insa nu dadadea nici un semn ca ar fi interesat de mine( ii specificasem ca am o relatie cu un baiat si ca.ma gandesc deja la altcineva.concluzie eram un "punct mort" nu reprezentam interes decat ca un partener de discutie el considerandu-ma o fata inteligenta). Relatia mea cu R a evoluat a murit am suferit si apoi soarele mi-a zambit din nou.Conjunctura a facut ca eu sa vorbesc din nou cu acel baiat pe care nu-l mai luasem in seama de cand vorbisem prima data.A fost mirat cand am incercat sa intru in vorba o data de doua chiar si a treia oara. Apoi usor, usor i-am trezit interesul si ne facusem un program de vorbit prin intermediul internetului. Zilnic dupa ce ajungeam de la scoala ne cautam din priviri in lista de la Messenger (uf tehnologia asta ).Era acolo era on-line..doar pentru mine sau asa credeam.Au trecut cateva luni (din februarie pana in mai) in care el s-a delectat doar cu o poza de-a mea si aceea cam tarziu trimisa.In luna mai deja ma impacientasem. Zilele treceau iar Marius nu avea nici un gand sa ma invite sa ne vedem.I-am propus si mi-a marturisit ca i-a fost frica stiind ca uram "invitatiile" insa am facut pasul cel mare si ne-am intalnit. Da ce pot spune e ca nu a fost "dragoste la prima vedere" nici pe departe eu eram prea inalta el prea slab aparent nu ne potriveam am mers o perioada tacuti in care ambii meditam si incercam sa intrezarim finalul acestei intalniri.Ne era frica ne era frica deoarece noi ne facusem planuri si parca acum nimic nu se mai lega parca pur si simplu nu ne mai placeam.Eu am fost cea care am deschis un subiect era vorba despre fostul prieten in clipa aia i-am multumit lui R. ca trecuse prin viata mea deoarece povestindu-i anterioara mea relatie lui Marius am inceput sa vorbim si de altceva iar eu mi-am regasit "printul" de pe internet. Vorbea la fel folosea aceleasi expresii ingrijite special alese si isi punea in valoare educatie.

Era vadit dezamagit nu de mine (dupa cum mi-a marturisit mai tarziu)ci de el. se simtea inferior.Cu timpul am depasit si problema aceasta.

Dupa o prima intalnire cu emotii de tot felul am spus "DA" vreau sa fim impreuna si vreau sa cred ca va fi ceva de viitor a si fost Am inceput neincrezatori ca apoi sa ne iubim ca doi nebuni (care nu percepeam viata unul fara altul). Relatia noastra a evoluat bine, fara surprize, ca ina lte dati.Era un baiat delicat, sincer, tandru. Ma iubea.Pe 20 mai 2005, oficial am decis sa fim impreuna. Pe 12 iunie de ziua lui am simtit primii fluturi in stomac atunci cand buzele sale mi-au atins suav gatul.Nu eram pregatita pentru relatii sexuale nici un an mai tarziu n-am fost poate nici acum nu sunt dar ce am apreciat la el a fost rabdarea care a avut-o si o are si acum cu mine.

Marius e diferit de toti baietii pe care i-am intalnit.Desi nu am avut relatii sexuale mi-a demonstrat cat poate fi de tandru grijuliu atent iubaret gingas asa cum poate mai rar gasesti astazi Dupa un an trupul sau (din cauza caruia era uneori complexat s-a mai implinit) dragostea noastra e pe culmi iar noi zilnic ne tinem calea unui altuia nu puteam sta unu fara celalat suntem vitali unul pentru altul si chiar si acum dupa un an nu putem sta o zi unul fara celalat.Relatia cu Marius spre deosebire de celalelalte relatii, a dat nastere in mine unor sentimente noi pure. prea frumoase pentru o lume atat de rea. Dimineti in sir ma trezesc cu gandul la el si la relatia noastra.Zambesc, sunt fericita am parte de ceva unic. Poate nimeni nu poate sti cu adevarat cat ne iubim insa persoanele ce ma inconjoara au inteles totusi ca de data aceasta "e altceva e ceva nou pentru amandoi".

Nu cred ca are sens sa povestesc despre certurile noastre ele au trecut au ramas in urma si ce a fost mai important a biruit adica relatia noastra.La cei 17 ani neimpliniti ai mei.pot spune cu mana pe inima ca traiesc o minunata poveste de dragoste bazata pe prietenie sentiment profund incredere loialitate pe noi.Noi o pereche de invidiat, care avem planuri mari as vrea sa raman cu el o viata si daca Dumnezeu mi-l va lua mereu va ramane in inima mea ca prima si singura mea iubire.