| daNNusa a întrebat:

vreau si eu niste cure` de slabit eficiente si rapide plz :* cine poate sa ma ajute` sa dea add la danutza_frumusika_2008 :*

1 răspuns:
| changedgigi a răspuns:

Buna Dana. Daca vrei cure de slabit, eu iti zic sa te mai gandesti. Dupa ce termini cura de slabire o sa iei mai mult in greutate.Incearca sa faci un abonament la sala de fitness,ia o prietena cu tine sa nu te simti singura, alearga pe banda, fa bicicleta si bicicletele de tip stepper. Sportul este foarte bun pentru slabit.Incearca sa faci niste analize, daca ai colesterolul mare(de obicei asa se intampla)poti sa iei pastile de omega3(uleti de somon) sau sa mananci peste.Si cum slabitul nu vine doar din sport si dieta este importanta.Incearca sa mananci ultima masa cu 3 ore inainte de a te culca.Nu manca paine,dulciuri,mezeluri,carne de vita, porc, lactate cu procent peste 2% grasime.Nu te arunca la cerealele de tip Belvita.Fitness sau alte lucruri de genul acesta.Nu manca prajeli in ulei. Daca vrei sa slabesti rapid, nu ai voie sa mananci ce este mai sus DELOC.Cu cat te abtii mai mult cu atat slabesti mai mult.NU TE INFOMETA.Mananca cat simti ca vrei dar,trebuie sa mananci carne de pui(la gratar)fara ulei, carne de peste(la gratar)fara ulei(la gratar insemnand si tigaie de teflon), cat mai multe salate(iarna o sa fie mai greu de gasit salate). Inainte sa incepi sa slabesti ar fi indicat sa mananci 3 zile doar cartofi fierti(piure), fara sare, fara sa ii combini cu nimic.O sa fie greu dar acesti piure strange stomacul si iti va mai reduce din nevoia de a manca.Bea multa apa! Inainte si dupa antrenamentul la sala.Cand alergi imbraca-te bine(hanorac pantaloni grosi, 2 bluze)Cu cat iti este mai cald cu atat vei slabi mai mult.Cand alergi respira des si cat de mult poti(grasimile ard doar in prezenta oxigenului)indicat ar fi pe nas, dar daca simti ca nu poti(deviatie de sept/alte probleme)si pe gura este foarte bine. Sper sa te ajute.