| Annnnnnnao a întrebat:

Buna TPU :*! Vreau si eu niste statusuri de dragoste si sa rimeze, P. S. - nu de cocalari :-s... FUNDA love struck :*

2 răspunsuri:
| JadeT a răspuns:

Http://www.status-uri.tk/

":x ♫♦ Ŧė Īůßëśč ♥♫ :x"

La poarte sufletului meu...nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata! :x

Undeva, cineva se gandesta la zambetul tau si se bucura de prezanta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, aduti aminte ca cineva undeva, se gandeste la tine
:x

N`am iubit p nimeni cu atata dor ... si de-a fost ceva ... a fost trecator.

Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`. ` . ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`. ! [:x]

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine

maine de as pierde tot ,eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc :x te iubesc:X

mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut ! :x

As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

Ca un tablou te privesc Esti tot ce mi-am doresc"

multe drumuri grele eu am tras
//
numai ca sa nu te las:(

"Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu ."

diferit

"Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu ."

I'll be right beside you , every step you're takin'

"I'll be remembering / The shadow of your smile :x"

"O femeie are varsta pe care o merita.

""Femeile sunt creaturi menite sa fie iubite,nu intelese"

Un pesimist este cineva care, atunci când trebuie să aleagă dintre două rele, le alege pe amândouă

Când a trebuit să completez fişa de imigrare, mi-am dat vârsta 19 şi profesia geniu. Am adăugat, de asemenea, că nu am nimic de declarat în afară de talentul meu

Este pentru că omenirea nu ştia încotro mergea, că a reuşit să-şi găsească drumul.

Îmi plac bărbaţii cu viitor şi femeile cu trecut.

Experienţa este numele pe care îl dau toţi greşelilor pe care le fac.

Trebuie să fim modeşti şi să ne amintim că toţi ceilalţi ne sunt inferiori.

Avem atât de multe în comun cu americanii, cu excepţia limbii, desigur

Atâta timp cât o femeie poate să arate cu 10 ani mai tânără decât fiica ei, este perfect mulţumită.

Avem atât de multe în comun cu americanii, cu excepţia limbii, desigur

Un om care conduce masina in siguranta in timp ce saruta o persoana, inseamna ca nu acorda sarutului destula atentie.

Daca cineva nu a gresit niciodata, inseamna nu a incercat sa faca nimic nou.

"fugi cu ea, nu mai pierde vremea, nu mai sta, fa-i un cadou mai valoros decat platina, ofera-i pe tava viata ta!"

Bunul simt este o colectie de prejudecati adunate pana la varsta de 18 ani.

Oricine trebuie respectat ca individ, dar niciodata idolatrizat.

unt destul de bun ca artist incat sa pot desena lasandu-ma purtat de imaginatie. Imaginatia e mai importanta decat cunoasterea pentru ca cunoasterea e limitata. Prin imaginatie poti inconjura lumea.

Daca "A" reprezinta succesul in viata, atunci "A" este egal cu "x" plus "y" plus "z" . "X" reprezinta munca , "y" distractia si "z" inseamna sa-ti taci din gura.

Invata din ziua de ieri, traieste pentru ziua de azi si spera pentru ziua de maine . Lucrul important este sa nu te opresti din a pune intrebari

Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii ... asculta bataia vantului ..."

Incearca sa razi si tu de viata.nu lasa numai viata sa rada de tine..."

Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi,ci sunt cum sunt cand tu ma visezi..."

Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange ."

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.

"Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa.

Cand iti vine sa plangi adu-ti aminte de clipele in care zambeai.

Traiesc pentru tine pentru ca ma faci sa imi bata inima repede atunci cind te vad, traiesc pentru tine si nu imi pasa de ceilalti"

"A fost ca o poveste,eram copii,eram noi toti,a fost dar nu mai este.

Poarta`te Frumos cu Ea,Ca E Prea Mica Shi Nu stie Ce Vrea.Spune`i Da Cand Spune Nu.Zambeshte`i Cand Itzi Zambeshte.Cand Gresheshte N`o Certa Ca E Prea MiCa Shi Nu stie Ce Vrea !

I dream of you , and it feels like I`m flying . I think of you when I`m smiling . I`m lost into your eyes ;x"

;x iti place cum te privesc ;x iti place cand iti zambesc ;x"

"... as` vrea` sa` p0t` sa`ti spun` cat` d` mult` te` iubesc` ;x as` fi` vrut` ca` nici0data` sa` nu` te` ranesk` ."

;x poate eu nu stiu ce`i dragostea . dar d tine` m`a legat ceva ;x

";x you know you`re my saving grace`,you`re everything I need` and more,It`s written all over your` face,baby I can feel your halo` ;x

;x You`re my favourite drog ;x show me real love ;x"

";x inima ta` daca ar spune ceva . sufletul meu stii ca te`ar asculta ;x"

;x am gasit la tine` ce lipsea in viata mea` . vreau sa`mi fii aproape tu` , numai tu` , doar tu` ;x

. ;x sunt prea multe amintiri care ne leaga . si nu pot renunta ;x.

;x I still feel your touch in my dreams ;x"

Smecherie e sa stai la plaja cand in tara sunt 0 grade,sa fi respectat cand pleci departe ,te umfli ca esti bun in perimetrul tau (cu un BMW-u` si doua mii in portmoneu) !

"Pastrez doua minti intr'una Copilul din mine se tine de sotii'ntruna Invincibili impreuna, invizibil dar nu'i pierd urma Pe el al pastrez intodeauna!

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa