| AndreutzaMonicutza a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri ( care sa rimeze ) despre teluri in viata, despre viitor...

Răspuns Câştigător
| Glamour612 a răspuns:

- Lacrima nu înseamnă tristețe, la fel cum nici zâmbetul nu e fericire.
- Și încercăm să ne schimbăm pentru toată lumea, dar numai unii prețuiesc ceea ce suntem noi cu adevărat!
- Nu te uita in trecut, ai fost deja acolo.
- Orice schimbare are consecintele ei!
- Simplitatea este rafinamentul absolut!
- Invat sa las sa plece pe cei care nu mai vor sa mai ramana, invat ca iubirea adevarata se intoarce de una singura, umilita, schioapa, diforma si ranita, dar fericita ca a revenit acasa.
- Viata noastra este o carte, iar dragostea este cea mai frumoasa pagina din ea.
- Nu contează unde te naşti, nu contează unde creşţi, nu contează nici cine eşti. Strălucirea vine dinăuntru.
- Dintre toate zilele, pierdută e aceea în care nu ai râs.
- Învață să scrii durerile pe nisip și bucuriile pe stâncă.
- Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte.
- Trăim în perioada când până și c*rvele își pun statusuri despre despre dragoste, fidelitate, sinceritate...
- Pentru a fi fericit trebuie ceva sa faci, pe cineva sa iubesti si in ceva sa crezi.
- Un zambet, o amintire, un suflet, vorbe, momente, tot ce e legat de tine pot numi viata.
- S-au adunat cativa ani speram la bine in continuare. Chiar daca au fost si clipe grele. M-au facut sa fiu mai tare!
- Zambetul este ca stergatorul unui parbriz : nu opreste ploaia da iti permite sa iti vezi de drum!
- Cand suferi nu privii in urma cu teama, ci in jur cu intelegere!
- Mereu o să ai în gînd... "Totul putea să fie altfel..."
- În viață e de ajuns o singură minciună pentru a te îndoi de toate adevărurile spuse până atunci
- Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din acel loc sa ti se simta lipsa!
- Pierderile te vor ajuta sa pretuiesti ceea ce ai!
- Căutăm ceea ce fuge de noi și fugim de ceea ce ne caută.

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună!
Nu o să încep să dau copy&paste.
Cel mai bun site în care găseşti statusuri noi şi frumoase este următorul : http://statusbun.com/
Iau statusuri de acolo de mult timp.

| HolyPotato a răspuns:

Mai lăsați, fraților, statusurile astea! Sunteți de toată jena...

| LadyCrazy999 a răspuns:

http://statusbun.com/ aici gasesti tot ce vrei

| ardensor a răspuns:

Scrie pe google statusuri despre viata, viitor sau ce vrei tu... Funda?