| Noname4love a întrebat:

vreau si eu niste statusuri de indiferenta fata de prieteni falsi.

PLZ.cine ma ajutaa~

6 răspunsuri:
| bebbee a răspuns:

--Te Urasc? mi-ai Dat Motive. Ignoranta? Cand Nu Vreau Sa Vorbesc Cu Tine.
Falsa? Doar Cu Unii. Te Deranjez? Iarta`ma
--? Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult?
--•.Ma judeca altii cat nu ma judec eu.dar mi se rupe de fiecare data cu aceeasi placere MAXIMA!•.
--""•?•A TreCuT aTaTa VreMe sh`Înk Nu a DisPaRuT••RaSa De Pryetenyy FaL? y Pe Care N`a? i fyy vRuT Sa`y fyy aVuT•?•""
--"Voi fi intotdeauna aici pentru cei c mi'au fost alaturi la bine si la greu, iar pentru cine nu feritzi'va d ziua in care am sa prind tupeu!winking"
--"pOathe` ca nu ma supar`oh go on... pOathe st chiar fericitha`love struck daca eram un []NIMENI[] cu sigurantsa` nu eram asa barfitha`!happy" [oh go on]"
--Beibiii stii Ca poti`. iarta`i pe tOti si demonstreaza`le ca ei sunt acei idiOti`...pe Care din viata ta ii scOti!love struck"
--• Zambeste mereu`. chiar daca ti`e greu. chiar daca te doare. zambeste si fi tare`!happy •"
--Simt invidie, furie, manie, antipatie din partea unora pe care`i priveam cu simpatie!
"Te uiti urat la mine, RIDICOL`... Ma uit frumos la tine, PERICOL`!"
--"Vorbeste-ma pe la spate...critica ta imi hraneste orgoliul...invidia ta ma face sa merg mai departe`!
--Spui c`am figuri ah? Asta e culmea.Esti un taran bai. Vorbesti aiurea.Te bagi in seama. Vrei poze moamaa laughing.Da habar n`ai bai nici cum ma cheama `!oh go on
--"M`am schimbat prea mult ca sa tac`! Stii ceva bai zdreantzo`? Pregateste`te de atatc`!winking"
--"Si ce daca am devenit rea? Voi m`ati facut asa`!
--"Barfeste`ma cat vrei ca te faci singur de ras`!oh go on... In ziua de azi, totul e permis`!oh go on"
--Bai pissi poti sa ma urasti, nu`mi pasa... dar cand dai ochii cu mine sa te duci direct acasa!winking"
--Te nasti cu ideea tâmpita ca ti se cuvine si tie un pic de fericire. Si daca ai curajul sa o cauti, sa nu renunti la ea, pâna la urma agitatia ta se transforma în tragedie.
----"``[!~O sa uit ceea ce ma doare talk to the hand. Nu o sa iert ceea ce mi se gre? e? te!happy. O sa fiu buna cu cine merita!>; d? i rea cu cine trebuie!winking"
--Extraordinara si de ce nu, pentru unii superficiala., M`am saturat sa ma critice intr`una, acum e momentul ca toti sa`si tina gura!"
--_`Ai uitat.Hai sa vedem daca m`am schimbat.Hai sa vedem cine pe cine a tradat__!
--[?]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa
--"Si e normal Sa fiu aSa talk to the hand`…cand de la cei dragi auzeam in loc de Sfaturi…" treaba ta ce faci"! straight face"
--"Si Tine Minte, O Fata Loveste Prin Fapte, Nu Prin Cuvinte[:X]"

Spre ca tsi-am fost de folos tongue
Funda smug?`

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Anaalex520 a răspuns:

♥Mi-e dor sa visez in doi
♥Zambetu meu e iar colorat! Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat -.-"
♥Si cu toate ca a pus punct. spunand ca s-a terminat. sufletul ei iti va sopti in gand: Nu am uitat!
♥" Tu? Miee?! N-ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima? Ca n-aii! 0_o
♥Acum cauti melodii sa-ti aminteasca de noi.
Iti pare rau. si mie. Dar nu te vreau inapoi. ***
♥Shhi nu mai regret nimic din ceea ce odata demult m-a facut sa zambesc! Shhi chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc! ♥♥♥
♥Hai alege. pe care o vrei? Fata care te iube$hte sau tharfa de doi lei?
♥Eu nu am prea multe. dar cate le am le merit.
gandeste-te la mine nu la cartea mea de credit!
♥Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut
♥Ai crezut ca faci ce vrei
Dar ai scazut in ochii mei
Daca te purtai discret
Te consideram destept...
♥Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •
♥Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| amphii a răspuns:

heyy sper ca sa iti placa... :X

1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!

2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

4. complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.

5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→

10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta

11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.

14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.

15.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.

19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

21. Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

22. Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

23. Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

24.Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

25. Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul!

26. Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.
Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta,
Iar daca cei care te iubesc te vor trada
Zambeste-le sa simta indiferenta ta

si daca o sa iti placa sa imi dai funda...okwinking eu nu cersesc cum alti fac.big grin