| LovKid a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri gen:cateva cuvinte spuse fara a fi gandite pot strika o prietenie adevata!
Plz nu vreau site-uri ca statusuri...ci doar statusurihappy

Răspuns Câştigător
| FrunzaDeToamna a răspuns:

Buna...

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.