| artistu55 a întrebat:

Vreau si eu sa va intreb cum pot sa mai imi dezvolt muschii de pe piep,burta nu am(sunt slabut),picioarele sa par mai implinit, nu neaparat sa fiu un "pachet de muschi"(ca nici nu e frumos sa fi culturistlaughing)) ). Stiu ca la varsta mea de 16 ani nu am voie sa ridic gantere.

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Stii prost, eu am crescut fara probleme si faceam sala de 16 ani.

Si nu BANALELE "gantere", cu genuflexiuni cu haltera cu discuri in spate, indreptari, tractiuni cu greutati legate de mine, etc.

Si am crescut fara probleme ( la fel ca MULTI ALTII ).

Terminati cu ABERATII DE COPII MICI.

Muschii se fac cu :

1. alimentatie bogata in proteine (4-5 mese CONSISTENTE pe zi : carne, peste, branza, oua, alte lactate ), la fiecare masa.

Fara sa mananci mult ( si mancare de calitate, sa nu te ingrasi ), nu prea pui muschi

2. antrenament la sala, acasa pierzi vremea, dar antrenamente corect, ca 90 % se antreneaza ca idiotii

3. somn, 8 ore pe noapte

| DavidTTwowTT a răspuns:

laughing Daca faci cate 200 de genofleciuni pe zi ( nu complete, te pui pe pat cu picioarele atarnate in jos. laughing ) O sa ai patratele in 2 sapt laughing.
La picioare, alearga mult.
Si la maini e mai greu, pentru ca stiu si eu, sunt slabut laughing
Incearca sa faci cate 5 flotari dimineata, jos, daca nu poti jos fa cate 10 flotari cu sprijin de birou.

Fa'le pe toate foarte corect altfel risti sa faci alte probleme... cu oasele si alte chestii.

Bafta si sper ca te'am ajutat big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Si inca ceva, normal ca e mai greu, ce faci tu nu e antrenament, e o aberatie cu care o sa pui muschi intr-un MILION DE ANI.

Ori te antrenezi ca lumea ( mainile O DATA pe saptamana cu antrenament intens, pauze scurte intre serii, greutati din ce in ce mai mari ), ori ramai un firav

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma, :@ deja ma enervezi, el a cerut sa puna putini muschi pe el, "nu sa devin un pachet de muschi " :@

happy Acum ca am discutat cu tine, imi dau seama ca e mai frumos sa fi un "firav" decat o matahala :@:@ [nu fac nicio aluzie]

happy Eu cand la chitara pian si desenez, cum crezi ca mi'ar afecta ganterele alea mainelele mele subtiri? laughing

Hai gata cu caterinca ca n'am chef de cearta... mai ales cu persoane pe care nu le cunosc tongue si mai ales stiind ca poate fac o greseala.

| WUB a răspuns:

De la 14 ani în sus poți ridica gantere, eu am 13 ani si 7 luni și lucrez cu gantere de 3 ori pe săptămână și am 1.80 deci nu văd problema, se zicea la început că nu mai crești...

Deci există diverse exerciții pentru diverse zone alte pectoralilor ( mușchii peiptului ) sunt pectoralii superiori și inferiori, deocamdată dacă nu prea ai pectorali poți începe cu flotările, și cu această ocazie dezvolți si tricepsul.
Ca să fie o armonie poți lucra și abdomenul, încearcă să faci six-pack ( 6 pătrățele ) eu am reușit și arată și foarte frumos, dacă ești slăbuț îți va fi foarte ușor deoarece se văd mult mai bine conturați muschii.

Baftă!

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru WUB):

Este adevar, nu mai cresti in inaltime, deoarece corpul tau se dezvolta pe muschi nu pe cresterea oaselor.

| Cosmin86 a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Serios? Nu cresti in inaltime? Atunci cum explici ca MII de oameni au crescut?

Si legat de ce-ai zis cu patralele, esti complet pe langa.

Apuca-te de sah

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma esti batut in cap? Eu am fost plecat afara 1 an de scoala si aveam 2 colegi care afceau sala din clasa a V-a si in clasa a VII-a aratau ca de a II-a la inaltime straight face.

Cat despre patratele, chiar eu am facut patratele din abdomene tongue Asa ca lasa vrajelile astea...
Si inca ceva laughing Cand te fac la un sah? smug phbbbbt

| Cosmin86 a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

"Cand te fac la un sah?", cand vrei laughing

"Asa ca lasa vrajelile astea", tu esti o persona SLABA, oamenii slabi fac patratele LEJER.

90 % de oameni NU AU metabolismul tau si nu sunt slabi ca tine, nu mai generaliza

| Bubulina08 a răspuns:

Fa multe abdomene..si genoflexiuni