| AlexBazzy a întrebat:

Funda! Cum sa dau burta jos intr-o vara?

Voiam sa fac jogging dar poate alerg prea mult si mor, daca merg la sala simt ca-mi bate inima atat de tare ca-mi iese din piept.

Am burta mare si vreau s-o dau jos, la fel si picioarele, am de la rotula pana la burta niste grasime de zici ce-i aia...
Cum pot s-o dau jos?

I-am vazut pe unii pe internet ca au slabit prea mult si le aterna pielea...

Dieta pot sa tin, si inca tin dieta dar nu-i simt efectul.

In aceleasi timp vreau sa pun muschi pe maini, sa dezvolt muschii picioarele prin alergat si cand dau jos sa lucrez muschii de la burta, totul intr-o armonie ca intr-un final sa iasa patratele si toate cele... deja m-am saturat sa fiu gras, vreau sa slabesc pentru o cauza nobila, anume: fetele.

De asemenea, am sub barbie o gusa enervanta, daca stau drept se vede putin, cum o pot da jos si pe aceea?

P.S: Astept sfaturi cat se poate de utile...

Ah, era sa uit. E bine sa fac 40 min jogging pe zi + 100 gantere 2kg cand vin acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Veme a răspuns:

1. Fugi, ca nu vei muri
2. Tine dieta! O dieta corecta.
3. Mergi si la sala intercalat cu alergarile. O zi alergare, o zi sala.
4. 2 zile pe saptamana pana obtii efectul post negru. Nu mananci nimic, bei cata apa vrei. Dupa ce obtii efectul tii doar dieta. Nu faci sport in zilele de post negru.

4 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai un stil de viata sanatos.respectiv mese regulate si fara prea multe calorii. dar sa nu te infometezi, mananca, fructe, legume, renunta la paine si tot ce inseamna carbohidrati. nu o sa reusesti sa slabesti prea mult daca continui sa mananci haotic chiar daca faci sport

Răspuns utilizator avertizat
| MirceaRadu21 a răspuns:

Uite si un mic ajutor din partea mea.Intra aici si tu hotarasti cum sa slabesti http://d-news.ro/category/sanatate/