| anonim_4396 a întrebat:

vroiam sa va intreb ceva dau funda si vot, dar pls doar ajutati-ma cu nu stiu ce sa mai fac. E vorba de ziua mea, va fi pe 24 februarie, fac 12 ani big grin si nu stiu unde sa o fac. Eu sunt din pitesti, apropo.Acasa, am facut-o si anul trecut si va fi plictisitor, sa inchiriex un club... e cam costisitor, la spatii de joaca e pentru copii mici. M-am gandit sa mi-o fac in mall, dar ce sa facem acolo? mergem la film si mancam o pizza, dar vom fi cam 14 copii, si trebuie' sa gasim mese libere.Cn ma poate ajuta cu idei? Adica de ex, sa nu imi fac ziua si sa fac o petrecere in pijama! Dar suntem 14!

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Iti recomand sa nu mergeti in mall, sa vedeti un film si sa mancati pizza pentru simplul motiv ca (trebuie sa o spun) va arata urat si mai mult ca sigur veti deranja persoanele din jur. Aceasta idee ar fi mers daca erati cinci-sase, insa 14 copii sunt foarte multi, da-ti seama.
Te-as putea sfatui sa ti-o faci acasa, insa observ ca esti reticenta in privinta acestei idei. Oricum, de ce crezi ca va fi plictsitor? Atata timp cat esti cu persoanele la care tii si cu care te distrezi, mereu veti gasi ceva antrenant de facut.
In orice caz, in loc de mall, ai putea vorbi cu parintii tai pentru a inchiria un mic restaurant pentru o dupa-amiaza. Sunt sigura ca vei gasi multe oferte in orasul tau. La restaurant poti manca, vorbi, eventual ati putea si dansa. De ce nu?
Iar in legatura cu petrecerea in pijama, ai putea face in felul urmator. Eu acum doi ani, la ziua mea, am chemat invitatii acasa (in jur de 10), din care 4 au ramas, intr-un mod subtil, bineinteles, peste noapte. Deci i-ai putea chema acasa, si apoi sa faci o petrecere in pijamale cu trei dintre cele mai bune prietene, de exemplu.
Sper ca te-am ajutat!

| Crisu a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e acasa.Eu mi-am facut-o acasa la 12 ani, si am fost foarte multe fete. Mi s-a parut mai interesant asa pentru ca am scapat si mai ieftin... Daca va duceti 14 in mall, mi se pare frumos sa platesti tu.Adica sa iei pizza pentru toti si sa platesti intrarea la film, ca fiind ziua ta asa se procedeaza.Cum spuneam, am scapat si mai ieftin, si chiar ne-am distrat.Adica am ales ce muzica am vrut, am avut de unde sa aleg ce mancare sa facem, bauturile tot asa, am ales de pe raft nu din meniu, si plus ca acasa e o alta atmosfera care te face bine-venit.Nu ca la restaurant cand se uita toata lumea in gura ta, si sa vada cat de multi sunteti.

| iuliii_8417 a răspuns:

Buna. fa. o la un restaurant intr. un separeu. Nu e scump. asa mi.ai facut si eu cand am implinit 12 ani.:*

| HoneyR a răspuns:

Poti sa iti faci ziua la tine acasa unde puteti sa comandati pizza cumparati suc si poti sa le spui parintilor tai sa plece daca iti este naspa sa fie si ei eu zic ca asa e cel mai bine v-ati simti bine parerea mea sau poti sa ii duci la film daca va plac cumparaturile (pentru fete)puteti sa va duceti sa va uitai prin magazine sa probati haine. Sper ca te.am ajutat :* funda?

| CrissDot a răspuns:

Pai i putea sa renunti la pizza si sa te duci la film si la bowling oricum la bowling daca esti din bucuresti gasesti mese libere mereu si au si pizza. Sper ca te-am ajutat... tee roog fundita, a si imi place poza ta de unde ai luat-o?batting eyelashes

| sadlifetobe3 a răspuns:

Du-te la un film 3 d sau intr-un parc de distractii