| anonim_4396 a întrebat:

O sa va vorbesc despre doua colege de clasa.
Bun. Deci am doua colege in clasa care sunt si colege de banca.In ziua cand erau de servici una dintre ele, in loc sa stea in clasa a iesit in toate pauzele afara.In pauza de dinaintea ultimei ore cea care a ramas mereu in clasa i-a zis celeilalte sa nu mai iasa ca este de servici. Cealalta i-a zis ca nu e obligata sa ramana. Dupa ce s-au badjocorit in toate felurile, dupa ce s-au luat la bataie, dupa ce le-a pedepsit diriga, dupa multe lacrimi s-au certat si s-au gandit sa se mute din banca in care stateau.
Intrebarea mea este:ce as putea face sa le impac si sa le conving sa nu se mute din banca, nu de alta dar eu sunt sefa clasei si am facut un tabel cu elevii de servici. Daca ele se vor muta din banca va trebui sa fac alt tabel.Haha. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Lasa-le in pace sa se mute, ca cel putin pentru moment sunt ca soarecele si pisica. daca au ajuns sa se bata, nu se pot intelege deloc.
ai cel mai idiot motiv pe care l-am auzit vreodata.straight face

| JustLikeHeaven a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Ce mai conteaza pe langa acest tabel este faptul ca eu sunt sefa clasei si trebuie sa raspund pentru cearta lor intelegi. Diriga ma va intreba ce s-a intamplat ear eu nu stiu ce sa zic adica nu vreau sa spun rau de nici una

| ROCKERforever14 a răspuns:

Fa supararea o sa le treaca miiine o sa fie furioase poimine mai putin si cind o sa vree sa iasa undeva si nas aiba cu cine o sasi aminteasca ce bine era cu prietena mea o sa fie ok si intrebarea cam egoista ziceam si eu

| JustLikeHeaven a răspuns (pentru ROCKERforever14):

Ce mai conteaza pe langa acest tabel este faptul ca eu sunt sefa clasei si trebuie sa raspund pentru cearta lor intelegi?

| JustLikeHeaven a răspuns:

Nu e vorba doar de acest tabel ci si de faptul ca sunt sefa clasei si diriga a zis sa raspund de cearta lor. Ce sa fac?

| JustLikeHeaven a răspuns:

Nu e vorba doar de acest tabel ci si de faptul ca sunt sefa clasei si diriginta a zis sa raspund de cearta lor. Ce sa fac?

| cristina7005 a răspuns:

Faci alt tabel...dar in daca ti-e lene poti sa vorbesti cu una dintre ele (care e mai flexibila) si sa-i spui ca-i auzit de incidentul cu prietena ei... dupa aia incerci sa te apropii de ea si sa-i zici ca ti se pare o prostie ca v-ati certat din atat lucru, o lasi in pace dupa aia si dupa maxim 3 ore iti garantez ca o sa-si ceara scuze si se vor muta la loc

| TheoXact a răspuns:

Nu e vina ta ca ele s-au certat. Daca ele sunt retardate (scuzati expresia), lasa-le sa fie. Asta nu e un motiv de cearta si nu e un motiv sa muncesti tu din nou. Propune-le asa: "Daca vreti sa nu mai stati in banca impreuna, sa faceti voi tabelul!". Daca nu vor si comenteaza, spune-i dirigintei acelasi lucru: Nu e vina ta, nu merita sa muncesti tu din nou, si drept pedeapsa sa faca ele tabelul!
BAFTA in continuare!