| alexamealexa a întrebat:

TPUistilor!happy Am si eu nevoie de ajutorul vostru.happyVorbesc pe mess cu cineva care e din alta tara, dar discutiile sunt cam plictisitoare nestiind prea multe unul despre celalalt, diferente culturale etc...intelegeti voi. As vrea sa va intreb daca aveti ideea de subiecte de vorba. Tin sa mentionez ca am vorbit cam despre tot c se putea:culori preferate, sport preferat, filme, hobbiuri, muzica etc.
Bineinteles ca cel mai bun raspuns primeste funditahappy

Răspuns Câştigător
| Vögeln a răspuns:

Si eu cunosc o fata care e din chinatongue. si imi place sa o intreb care sunt traditiile din tara sa(in cazul meu China) si mi-a spus mai demult o reteta chinezeasca! incerca si tu! intreab-o ce mancare manca ce traditii au si poate te invata cate ceva despre cultura lor! Eu stiu o mancare chinezeasca de la acea fata! Intreab-o cum e la ea la scoala cum isi petrece vacantele ce citeste ce obiecte turistice sunt in orasul ei si poate sa faca niste poze din orasul in care sta si faci si tu tongue sau la webcam poti sa o mai intrebi cum e viata la ei in general...si dac vrea sa te invete limba ei! si inverstongue
(eu am pus totul la feminin, nestiind daca e fata sau baiat prietenul/a tau/ta :-s)
fundita?batting eyelashes

1 răspuns:
| faby_9743 a răspuns:

Pai ai putea sa il intrebi cum e acolo unde e el cum sunt prietenii lui daca are prieten/prietena are frati/surori ce relatie are cu parinti lui adica cat e de apropiat de familie ce fel de excursii ii plac daca vorbiti tot asa o sa gasiti singuri subiect de vorba.incerca happy