| ValyOppa a întrebat:

happy Trebuie sa-mi modific setarile LAN pentru a-mi functiona Messenger-ul.Problema este ca nu stiu ce sa scriu la Adress si Port.Ce trebuie sa scriu in acele casute? sad De cateva zile ma chinui sa fac sa mearga dar nu pot.Dau funda celui care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Floris83 a răspuns:

Setările ți le trimit cei de la operatorul de rețea, dacă te referi la un telefon mobil, dacă e la computer, așa cum funcționează netul pe browser, așa se conectează și mess-ul, altfel ai alte probleme, specifică și tu, dă niște detalii, despre ce anume vorbești!

| ValyOppa explică (pentru Floris83):

Am reuşit să rezolv problema.Iţi mulţumesc totuşi.
big hug

| Floris83 a răspuns (pentru ValyOppa):

bine, mă bucur, ia zi și mie cum pot întinde și eu așa mâinile prietenilor în mesaje?

| ValyOppa explică (pentru Floris83):

Poţi te rog să reformulezi, fiindcă nu prea am înţeles ce doreşti să zici exact?

| Floris83 a răspuns (pentru ValyOppa):

E vorba de emoticoane, nu știu să le bag în mesaje, cum ai făcut tu!

| ValyOppa explică (pentru Floris83):

Păi e simplu.La fel ca pe mess.Doar formezi emoticonul din semnele corespunzătoare, de ex. > : D < sau : * (desigur ca semnele nu au spaţiu între ele) şi trimiţi mesajul. thinking

| Floris83 a răspuns (pentru ValyOppa):

bun, ia să văd >:d

| Floris83 a răspuns (pentru Floris83):

La mine n-a mers, lasă, nu contează, mulțumesc!

| ValyOppa explică (pentru Floris83):

Trebuia să mai pui la sfârşit

| Floris83 a răspuns (pentru ValyOppa):

>:d

| ValyOppa explică (pentru Floris83):

Se pare că este o problemă fiindcă nu arată tot ce am scris.Parcă a şters cineva ce am mai zis.
Cred ca şi ţie îţi este şters <

| Floris83 a răspuns (pentru Floris83):

am dat copy paste, de la mess, dar văd că așa mi-apare din nou, nu ști de ce!

| Floris83 a răspuns (pentru Floris83):

Da, exact...bine că știu acum, mai încerc aldată...mulțumesc, o seară plăcută!

| ValyOppa explică (pentru Floris83):

Mulţumesc,la fel!