| Symo1 a întrebat:

Trebuie sa organizez la restaurantul la care lucrez petrecerea de halloween. Dati-mi mai multe idei o tema, imbracamintea ospataritelor, concursuri.Va rog. Multumesc! happy

2 răspunsuri:
| aCek1ng a răspuns:

Poti deora restaurantul intr-un cimitir.
Pe scaune poti adauga ceva gen panza de paianjan iar pe mese o fata care au ceva gen pietre de mormant. Poti adauga pe alocuri lilieci de jucarie + niste sunete specifice.
Ospatarii pot fi imbracati in zombie spre exemplu.
Ca si concurs puteti organiza faza cu marele din bolul cu apa, cel mai bun costum de halloween, cel mai puternic tipat, trasul la tinta in dovleci.

| smart01 a răspuns:

Salut. Puteti face o petrecere tematica, dupa filmele si serialele care sunt acum la moda: zombie, vampiri, personaje din serialul American Horror Story sau Penny Dreadful, sau pot fi personaje din povesti, ca sa nu se sperie cei mici. Ca si decor, in general lucruri banale: painjeni, panze de paianjeni si multi dovleci. Ca si costumatie, de ce sa nu purtati cu totii nistre tricouri frumoase de Halloween, asa cum sunt acestea: http://www.conserve.ro/cadouri-pentru-femei/cadouri-halloween/