| Belimplhelp a întrebat:

Buna tuturor! Acum cateva zile am rupt un scaun la scoala impreuna cu prietena mea. Stiti cumva cat costa un scaun de sudat sau cumparat? Ajutor!
Dau fundita

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dă-ne o poză, poate fi intre 10 lei si 10 mil (vechi) lei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zici că ai avarul cu belimpl. Ce ai făcut cu prietena de s-a rupt scaunul. Depinde de scaun. Cum să-l sudezi, e din fier?

| isemilia a răspuns:

Depinde ce fel de scaun e. Da teoretic il platesti tu de 1, 5 ori iar prietena la fel. Daca faceti 50-50. Ca in geberal platesti de 3 ori pretul obiectului distrus

| IgnatVictor a răspuns:

În privința distrugerii proprietății liceului, fiecare centru de învățământ are reguli stricte. Noi nu avem de unde să știm cât costă acel scaun. Însă, având în vedere că e un lucru comun, nu poate fi atât de scump.