| DeNNeD a întrebat:

Buna tuturor. ajutati-ma a rog. Cum pot sa cuceresc o fata?

Răspuns Câştigător
| hooliganbro a răspuns:

Intii afla ce ii place, ce interese comune aveti/ Apoi cu incetul ii dai de inteles ca aveti acelasi punct de vedere intr-un domeniu.Ii scrii pe Fb sau pe skype daca esti mai timid in real. Ii trimiti uneori linkuri amuzante. Ii atragi atentia, te interesezi de ea si ii apreciezi talentele, cel mai important ca tu apreciezi ajutorul ei. Sa o suporti ( nu sunt sigura ca m-ai inteles corect, dar totusi sper). Sa-i devii prieten, dar nu extrem de apropiat, ca de vei fi, e posibil sa ramii in friendzone. Ii arati cumva ceea ce te deosebeste de oricare alt baiat si ceea ce te face sa fii unica varianta posibila pentru ea. Sa fii atent sa nu faci toate astea prea rapid, deoarece isi va da seama si posibil te va rani, deoarece va simti puterea in miinile ei (ea te-a cucerit, tu inca pe ea-nu). Incerci sa faci tot posibilul ca sa petreci macar uneori timpul cu ea ( activitati comune, plimbari) si faci tot posibilul ca in timpul la aceasta ea sa se simte confortabil, respectata si sa-i fie vesel. Sunt inca foarte multi pasi, dar eu cred ca vin ei intuitiv, deja dupa ce o cunosti bine. Vreau sa te anunt din strt ca uneori, chiar daca vei faxce tot ce iti sta in puteri nu vei putea cuceri o fata. Din pacate, asta e... Aici e mai mult vorba ca sa fiti pe o lungime de unda, iar asta tu nu prea poti influienta. Oricum, succes!

1 răspuns:
| SimonaCristina a răspuns:

Fa-o sa te remarce, fii dragut, politicos si cu siguranta va simti ce sentimente ai pentru ea.Bafta! Funda?