| andreea2011 a întrebat:

am 12 ani.pana sa incep gradinita la 3 ani jum, avea parul cret ca mama si mamaia mea, este chestie genetica, dar cand am inceput gradinita mama m a dus la coafor sa imi tunda putin varfurile, m am tuns la o baba, baba m a tuns scurt fara ca eu sa vreau sau mama, dar a facut in asa fel sa ma tunda scurt, pana atunci avea parul cret, ondulat, matasos, stralucitor si crestea si ff repede, de atunci nu mai mi a crescut parul repede, nu l mai aveam cret, doar putin stralucitor si putin ondulat si zburlit, m a pus d***u sa ma m ai tund acum un an tot scurt, poate imi va fi din nou cret, stralucitor si imi va creste mai repede, dar din contra nici stralucitor nu m ai era si mi s a intins m ai mult parul...acum spuneti mi ce sa fac sa am din nou parul cum era inainte...as putea face orice in afara sa mi pun extensii si sa ma duc la caofor, vreau ceva care sa mi faca parul cret, dar in afara de spuma si chestii, ceva tratamente, poate?

1 răspuns:
| andramaria73 a răspuns:

Dupa ce te speli poti sa iti ondulezi parul cu o perie (ca la bigudiuri)Asa a facut mama mea. Dupa o perioada avea parul cret.