| Bertha57 a întrebat:

Buna tuturor!
Am 16 ani, sunt in clasa a 10 la un liceu de nivel sa zicem, mediu.
Eu sunt acum pe profilul stiinte ale naturii si am o mare dilema, nu stiu daca imi va fi mai bine daca ma mut pe stiinte sociale in clasa a 11 a.
M-am gandit sa plec deoarece nu m-am integrat in clasa cu colegii, ei inca din vacanta de vara incepeau sa vorbeasca intre ei pe un grup iar eu doar le vedeam mesajele. Intr-o zi tin minte ca apucasem sa le spun ca eu sunt mai timida asa, evident ca ei m-au "ocolit" deci, din prima am ratat.
Acum in clasa a 10 am mai reusit sa-mi fac o prietena in clasa dar ea se va muta pe stiinte sociale in liceul nostru insa eu nu pot sa fac la fel deoarece in clasa aceea este o fosta colega din generală care nu ma suporta si-mi va fi ciudat sa stau acolo,deci solutia ar fi sa ma mut in alt liceu. Insa nu stiu daca fac o alegere buna cu profilul pe care vreau sa ma duc, stiinte sociale eu fiind pe stiinte ale naturii. Vreau niste sfaturi, ce ar trebui sa fac, sa ma mut sau nu? Mai ales ca eu ma adaptez greu printre oameni noi...

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Stai unde ești, exersează ce ai, se numește "integrare" altfel o iei din nou, de la zero