| Fancyuiop a întrebat:

Am inceput din nou scoala si sunt foarte panicat. Am niste colegi care cand ma vad se tot iau de mine,rad mereu si fac panarama la ore,in clasa oriunde,comenteaza mereu si nu ma lasa in pace. Dirigintele e delasator si nu prea are ce le face,pe director nu-l intereseaza, profesorii vin si pleaca. Anul trecut a fost un calvar pentru mine,deoarece am stat in internat (care e chiar in scoala) si s-au luat de mine cum au vrut ei. Anul acesta fac naveta dar eu cred ca vor face acelasi lucru. Fac panarama la ore, comenteaza si rad ca prostii, fac glume pe care ei le inteleg.

Răspuns Apreciat de Editori
| AndreeaCristina1992 a răspuns:

Incearca sa iti faci un prieten si sa va sprijiniti reciproc si totodata inceara sa te descarci cuiva.Nu tine asta in tine! Nu-i baga in seama si respira profund si gandeste-te la ceva frumos cand se iau de tine.In caz contrar ai putea sa le raspunzi cu aceeași moneda. Daca vad ca esti mai tupeist nu o sa aiba acelasi curaj sau te vor admira.Sau mai bine fa-te indifernt si radele in fata.Succes si multa puteree.

3 răspunsuri:
| Fancyuiop explică:

Da,dar până la anul mai este mult. Mie mi-e frică de ce urmează mâine.

| Fancyuiop explică:

Tot a 10- a sunt și eu. Am frica de ei pentru ca anul trecut si-au batut joc de mine, cat am stat internat. A fost oribil pentru mine si e in continuare, chiar daca nu mai stau cu ei acolo.M-am saturat dar nu am ce sa fac... ce o sa fie, D-zeu stie.

| dreambig18 a răspuns:

Nu mai asculta ce spun toti pentru ca se vede ca sunt gelosi pe tine daca te au subiect de discutie si rad de tine. Vor sa te coboare sub nivelul lor dar tu trebuie sa opui rezistenta. Fii indiferent pe langa toate comentariile pe care ti le adreseaza si astfel se vor plictisi sa te tot sacaie

| Fancyuiop explică (pentru dreambig18):

Nu se plictisesc, daca se plictiseau incetau odata. E imposibil sa nu i bagi in seama, pentru ca ei se baga in seama cu tot felul de prostii si amenintari. Nu ai cum sa nu-i bagi in seama.