| qShane a întrebat:

Bună tuturor! Am nevoie de niste sfaturi sau pareri in legatura cu o situatie.
Sunt intr-un cuplu de 5 ani cu un baiat fidel. De ceva timp ne-am imprietenit cu un alt cuplu, nu unul serios, sunt impreuna de 2-3 luni. Problema este ca de cand au inceput sa ne calce pragul mi se pare ca iubitul meu ii da cam multa atentie fetei din cuplu. Glumeste foarte mult cu ea (nu glume deplasate), ii ofera foarte multa atentie, daca ii da mesaj sa coboare la o tigara sau sa ii aduca ceva e imediat acolo pentru ea. Nu mai stiu ce sa mai cred. Astazi a vrut sa vina la noi sa fumeze o tigara inainte de a pleca la servici, insa ma pusesem in pat si iubitul meu a insistat sa coboare sa fumeze o tigara cu ea in fata blocului, i-am cerut de n ori sa nu o faca si i-am spus ca ma voi supara insa nu a tinut cont si tot a facut-o.
Eu nu am avut apropieri cu baiatul din acel cuplu, l-am luat doar de vreo doua ori cu mine la magazin cand iubitul meu dormea, pentru ca e vecin cu noi si aveam nevoie de ajutor cu plasele, insa doar atat. Si al meu iubit imi tot scoate ochii cu asta.
Voi ce parere aveti? Am motive sa fiu geloasa? Oare iubitul meu simte ceva pentru acea fata? Multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vorbeste cu el despre asta. Nu ar trebui sa ai motive de gelozie, momentan.
Dar vorbeste cu el, spune-i ce ai zis tu aici, pentru ca nu este placut sa stai nefericita intr-o relatie, iar pe tine acest lucrute face nefericita. Cel mai bine este sa ii pui si lui problema asa. Zi ca nu iti place ce face, ca te superi, cum ai descris mai sus. Daca nu intelege nici asa, atunci, dar tocmai atunci ar trebui sa iei masuri, pentru ca nu este ok ca un partener sa faca ce vrea si altul nu. Nu este vorba de celalalt baiat aici, nu ai legatura cu el, deci nu ar trebui sa il aduci in discutie. Ce iti scoate el ochii cu acel lucru? Face asta doar asa... ca sa gaseasca un motiv, insa in realitate nu este asa.

Cum am spus, vorbeste cu el. Daca nu intelege, spune-i ca nu o sa stai langa cineva care nu te face fericita, pentru ca este viata ta. Vezi daca se schimba. Daca nu... o sa stii atunci ce o sa faci.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate iubitul tau vrea mai mult decat o simpla prietenie cu acest cuplu, poate vrea sex cu ei, l-ai intrebat daca i-ar place asta (asa, de curiozitate)?
Este evident ca o place pe duduia din vecini, odata ce risca sa se certe cu tine, dar tot se duce cand aia il cheama.

| Sofer a răspuns:

Încearcă sa o agațe sa facă sex cu ea.