| SaveTheNature a întrebat:

Sunteti de parere ca iubitul, iubita trebuie atent supravegheat (a)-pentru ca nu cumva sa calce stramb? si sa va insele?
ori trebuie lasat(a) cat mai liber(a) pentru a vedea cat e de fidel(a)?

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nolkyz a răspuns:

Libertatea e foarte imnportanta in relatie.

| neutrino a răspuns:

Nu, daca incepi o relatie cu astfel de intentii, mai bine las-o balta. Unei relatii frumoase, ii trebuie ganduri frumoase!

| ywar a răspuns (pentru neutrino):

Superb! Te iubesc pentru ceea ce ai spus! Spune-le si lor!

| neutrino a răspuns (pentru ywar):

Multumesc mult pentru aprecierea ta, asta inseamna pentru mine rasplata pentru incercarea de a da raspunsuri utile. O zi buna!

| Oana92 a răspuns:

Daca partenerul vrea sa te insele o face si daca stai cu gps-ul pe el 24 din 24!

| Cristiann25 a răspuns:

Cand cineva vrea sa insele, inseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare persoana are nevoie de intimitate.
Daca esti cu cineva, nu inseamna ca trebuie sa fii legat in lanturi.
Ofera-i libertatea de care are nevoie.
Cand o persoana te iubeste, iti dovedeste asta, iti arata ca nu are nevoie de altcineva.Chiar daca la un moment dat vorbeste cu o persoana foarte atractiva din punct de vedere fizic, se gandeste ''ma asteapta cineva acasa, care ma iubeste si pe care o/il iubesc''.

Cel mai bine e sa comunicati, sa nu va ascundeti lucruri si totul va decurge bine.

| SarosBogdan a răspuns:

Bine ar fi sa al/o lesi mai libera sa vezi ce ai poate capul, parerea mea. ca daca o supraveghezi mai tot timpul nu va fi bine nici pentru tine si nici pentru ea.winking

| 22andreea22 a răspuns:

Ulalaaa, cum sa supraveghezi un om, dar ce e proprietate personala sau cum? o persoana care are in minte ideea asta de a-si supravegea partenerul, preventiv, pentru a nu calca stramb sau care isi lasa liber partenerul tocmai ca sa vada cat e de fidel si doar cu scopul asta este foarte geloasa si posesiva, probabil a mai fost inselata si de frica de a nu se mai repeta episodul recurge la fapte de genul sau a inselat, stie cum e si se teme ca nu cumva sa fie si ea inselata la randul ei. parerea mea este ca treaba asta trebuie sa fie undeva la mijloc adica o persoana nu trebuie sa aiba increderea maxima decat la un anumit moment dat cand relatia are ceva vechime, cand isi cunoaste partenerul si stie ce il duce mintea dar nici sa nu aiba incredere deloc, daca porneste din start intr-o relatie bazata pe neincrederea in partener atunci se va duce totul la mama zmeilor. prin urmare nu iti urmaresti partenerul ca un obsedat si nici nu il lasi liber ca nu e un caine caruia sa ii dai drumul doar ca sa vezi daca va alerga dupa pisica sau nu, iti faci partenerul sa inteleaga notiunea de fidelitate asta daca si tu o stii. nu il arunci in cusca leului ca sa vezi daca il mananca, asta e absurd, nu sunt de acord cu testele astea de fidelitate. e o chestie de cuplu, un cuplu bazat pe cunoastere reciproca si increderea bazata pe cunoastere este unul trainic, nimeni nu va insela pe nimeni.

| Unlocked a răspuns:

Pai ce daca vrea sa insele, inseala cu supravegheat cu tot.Nu poti sa supraveghezi pe nimeni nu-i ''sanatos'', daca esti intro relatie asta nu inseamna ca iti da dreputul sa faci ce vrei cu persoana cu care stai, sa-i impui ceva, sau sa o supraveghezi.

| VladPătrașcu a răspuns:

Las-o in pace si cand te inseala rupe-i capu!

| Lecsa_Lexi_1994 a răspuns:

Nu cred ca in definitia iubirii scrie ca unul din parteneri sa devina detectiv. Iubirea e ceva ce vine de la sine si nu trebuie controlata. Sfat : Ofera libertate si te vei simti liber/a happy

| Birdie a răspuns:

Sunt de părere că gelozia e o boală şi încrederea oarbă în cineva - nesănătoasă. Am făcut greşeala de a mă încrede total în cineva, am fost pe punctul de a pierde o prietenă bună care a încercat să-mi deschidă ochii la timp şi mi-a părut rău. Cred că a doua variantă este cea pe care am s-o aleg mereu, totuşi. De ce? Pentru că-mi place să văd întotdeauna lucrurile bune în oameni şi pentru că ştiu că, dacă un om se simte sufocat într-o relaţie, va avea un motiv în plus să înşele.
Şi, în plus, ce rost are o relaţie clădită pe nesiguranţă?