| QueenAli12 a întrebat:

Buna tuturor. Am o intrebare legata de balet. As vrea la vara sa merg la balet. In iunie implinesc 16 ani, si as vrea sa merg dupa ce se termina anul scolar. Termin clasa a 9-a. Este prea tarziu sa ma apuc? Anul trecut la sfarsitul clasei a 8-a am mers la un colegiu de arte si am dat probe pentru balet si am luat 9. Profesorii de acolo mi-au spus ca sunt foarte elastica. Ultima data cand am facut sfoara a fost in clasa a 6-a, am facut-o 1 data la scoala, si de atunci pana in clasa a 8-a deloc. Si inainte de probe am facut niste exercitii de incalzire 3-4 zile si am reusit sa o fac. Sunt si slaba,am 1, 66 si 46 de kg. As putea sa ajung pana la vara, daca muncesc mult, la un nivel mai inalt cat sa pot sa ma inscriu?

1 răspuns:
| MTSimo a răspuns:

Este un picut cam tarziu la 16 ani, eu stiu ca este recomandat sa fii cat ai mic. Dar nu renunta daca iti doresti cu adevarat!