| andreywtza a întrebat:

Bună tuturor! Am o nelămurire: stiu sigur că cineva m-a scos de la prieteni de pe Facebook, iar dupa aproximativ 3 luni, mi-a aparut la prieteni. Sunt convinsa ca nu mi-a trimis cerere de prietenie. Cum se face ca mi-a aparut dintr-o data la prieteni?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cel mai probabil ori si-a inchis Facebook pentru o perioada ori o perioada te-a avut la block desi daca stiu eu bine cand scotipe cineva de la block trebuie sa-i dai iar cerere sa-l ai in lista

| Raven a răspuns:

Poate doar te blocase ori își suspendase temporar contul, dacă nu ți-a apărut cererea de prietenie nu avea cum să apară din nou în lista de prieteni.

| Andreeush a răspuns:

Probabil și-a dezactivat contul un timp.
Dacă te-ar fi blocat nu te mai avea la prieteni.

| SEMIHA a răspuns:

În momentul în care blochezi o persoană pe Facebook, aceasta se șterge automat din lista de prieteni. Iar dacă decizi să o deblochezi, nu mai apare în listă, ci e ștearsă din momentul în care a fost blocată. Deci cu siguranță nu te-a scos din lista de prieteni. Este destul de clar că persoana respectivă și-a dezactivat contul temporar, moment în care nu mai era vizibilă pentru tine. După reactivarea contului, persoana apare din nou în registre. O seară frumoasă!