| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru ELEVI. Care e diferenta dintre matematica m1 si matematica m2? Stiu ca m2 e mai usoara dar in ce sens? Dau funda celui mai "lamuritor" raspuns!

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Eu is la m1 si e greu rau. am recapitulat foarte putin si am trecut direct la lectii fara sens pe care nu le-am inteles, maine am teza si inca nu stiu nimic. m-am uitat si pe una de m2 si fac ecuatii de gradul al 2-lea(adica mai ujor pentru ca am facut si in generala) apoi pe final putin din ce am facut noi in primul semestru

| BabyGirl06 a răspuns:

Din cate stiu eu, matematica M1 se face pe mate-info, iar M2 pe restul. Matematica M2 contine capitole mai usoare care au legatura cu materia claselor 5-8 iar la matematica M1 se mai adauga niste capitole mai grele si mai ciudate... big grin

| florentttina a răspuns:

In m2 ai materie mai usoara fata de m1,
se bazeaza pe teorie mai mult decat m1,
in m1 se fac exercitii mai grele decat in m2
FUNDA?