| Rihannaforever a întrebat:

Buna tuturor. Am si eu o mica/mare dilema. Sunt clasa a 8-a si in curand o sa dau examenele. Problema mea este ca nu stiu pentru ce profil sa optez la liceu. Profilul de Matematica-Informatica il exclud din start. As vrea sa merge pe Turism si Alimentatie sau Filologie, dar nu stiu ce optiuni am pentru facultate dupa aceea... Cateva idei m`ar putea ajuta :* Multumesc anticipat! :*

13 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Alege profilul pe care tu crezi ca esti capabila sa-l si termini.

Răspuns utilizator avertizat
| lexyy a răspuns:

Sfatul meu e sa te duci la filologie, si eu tot acolo sunt, sunt a 11 a, e superhappy din a 11 a, nu mai faci mate, fizica, chimie, biologie.Vei face stiintehappycu universu, plane-te din astea...e super tarehappyla bac va fi super usorhappysi dupa liceu te poti duce la orice facultate vreihappymai putin medicina sau nu stiu..ase.happybafta:* sper ca-mi asculti sfatul:*va fi ok, crede-ma:* eu vreau de ex sa dau la jurnalism!

Răspuns utilizator avertizat
| Rihannaforever explică (pentru lexyy):

Cred ca pana la urma pe asta voi merge, adica mi se pare cel mai potrivit profil. Multumesc pentru sfat :* Sper sa ajungi unde iti propui :*

| lexyy a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Frate..nu stiu din ce liceu vii.dar la mine toate clasele de fil au luat bacul..de ex din 30 de elevi 27 au promovathappy. daca tu esti la te miri ce liceu in care cea mai mare nota la bac e 5..at ai motive sa zici ca va fi greuhappy

| lexyy a răspuns (pentru Rihannaforever):

Multumesc:Xla fel si tu:*

Răspuns utilizator avertizat
| lexyy a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

In primul rand, nu-mi mai zi surioara ca nu ai mancat din farfurie cu mine! in al doilea rand, da asa e..si probabil cei din liceul meu se afla prin cei 24%.+ ca daca tu afirmi ca bacul la fil e greu, daca si bacul fara mate si biologie e greu.da-o-n **** mea, ori esti tu incapabila sa inveti sau nu stiu.ori ciar ai o problema! si am incheiat subiectu, ca am observat ca doar atat poti, te las in banii taihappypa-pa sper sa iei bacu asa greu cum va filaughing

Răspuns utilizator avertizat
| lexyy a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Pe dracu

| opppa a răspuns:

Hmm..La filol n-ai multe optiuni pentru atunci cand termini liceu. daca vrei sa dai la litere. drept, de astea. depinde si in ce domeniu vrei sa te atintesti dupa deci ar fi cazu sa te gandesti de acum ce ti-ai dori sa fi in viata si dupa iti va fi mai usor

| Creatsa15 a răspuns:

Nu conteaza liceul, poti da la orice facultate vrei