| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor! Am varsta de 17 ani si o mare problema, de fapt e un lucru care nu imi da pace deloc si incep sa ma gandesc foarte serios la el. In urma cu 11, 12 ani, eram mica si ma certam cu un baiat, iar eu de nervi si suparare i-am zis "sa dea Dumnezeu sa nu fi niciodata iubit de persoana pe care u o iubesti". Va dau cuvantul meu ca nu stiu ce a fost in capul meu de copil cretin, dar am zis si acum ma gandesc ca asta mi se intampla mie pentru ca mi-au placut 3 baietii pana acum si niciunuia nu i-a placut de mine.Cred ca acel lucru spus fara sa gandesc s-a intors impotriva mea. Ce as putea face? Va rog din suflet ajutati-ma si pe mine pentru ca nu stiu e as mai putea face...Eram mica si nu gandeam, asta nu as mai zice-o in viata mea, nu sunt o persoana rea si fara inima, chiar nu sunt, dar nu stiu, incep sa cred ca nu voi fi niciodata placuta de baiatul pe care eu il plac sau il voi placea...Mutumesc pentru tot!

12 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mergi la un preot. Nu are legatura, nu aveai disernamant... Dar, vei gasi si pe cineva pentru tine, gandeste-te ce anume nu le-au placut baietilor alora la tine!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mergi la un preot. Nu are legatura, nu aveai disernamant... Dar, vei gasi si pe cineva pentru tine, gandeste-te ce anume nu le-au placut baietilor alora la tine!

mira
| mira a răspuns:

N-are nicio legatura ceea ce ai spus cu ani in urma si nepotrivirile sentimentale din prezent.Esti foarte tanara, ai timp sa-ti intalnesti perechea si sa traiesti o mare iubire.

Janina
| Janina a răspuns:

E destul de ciudat...
ai mai vorbit cu baiatul respectiv?
mergi la biserica si vorbeste cu cel de sus...cred ca asa o sa scapi de aceasta idee de vinovatie tongue

| pίTίк a răspuns:

Astea sunt simple superstitii...nu din acea cauza nu te plac baietii pe care ii placi tu, ci pentru simplul fapt ca nu te plac.scoate-ti asta din minte si ai sa vezi k o sa se schimbe lucrurile...

| Moneyandfame a răspuns:

Deci tu la varsta de 5 ani ai spus fraza aia? Ma sigur nu ma minti?

| cutza a răspuns:

Cred ca "s-a intors in potriva mea"e doar in mintea ta pentru ca toti am fost copii si cu totii am spus asa fel de lucruri...ma rog eram mici...si nu prea intelegeam noi lucrurile astea asa ca nu-ti fa griji! Si apoi au fost doar 3...citi o sa-ti mai placa! Mai ales ca ai 17 ani, nu te stresa! chestia asta ai asociato tu, in realitate ea nu este.Asa ca mai ai inainte 18, 19, 20, 21, 22, 23,, 24, etc ani!happy

| nmn a răspuns:

Erai prea mica atunci, daca ai spus asa ceva eu zic sa nu iei in considerare pentru ca nu stiai tu foarte multe la varsta aia.Ai doar 17 ani, trebuie sa fii mai optimista, sunt fete care chiar au ghinion, doar pentru ca ai intalnit 3 baieti carora nu le-a placut de tine asta nu inseamna ca a inceput totul de la niste cuvinte spuse la varsta aia.Sa vezi tu cum vei intalni baiatul potrivit si te va iubi foarte mult

| brandusa_6214 a răspuns:

Se zice ca daca pui un blestem pe capul cuiva.acela se intoarce impotriva ta.

| adrian91 a răspuns:

S-ar putea sa nu le fii placuta, incat acei baieti sa te iubeasca.
Dar stai linistita caci va veni vremea cand o sa ai si u iubitul ideal.
Sau ar mai fii ceva (daca acei baieti nu te-au iubit cum ai vrut u, nu inseamna ca nu te-au iubit...)

| adelina26 a răspuns:

Pura coincidenta laughing eu nu am zis asa ceva si totusi mi se intampla oh go on stai linistita :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna parerea mea ar fi sa mergi la un preot si asa scapi happy sper ca ti-am fost de folos.:*