| Emy_Kamelia_1996 a întrebat:

As vrea sa pun si eu o intrebare, cum as putea face o persoana sa se schimbe dintr-una indiferenta si rece?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu poti schimba firea unei persoane!
Daca aceea persoana nu vrea si ea cat de cat sa se schimbe e imposibil sa reusesti tu sa o schimbi.
Poate doar sa te comporti in asa fel in cat sa-i dai putin de gandit ca mai apoi sa inceapa sa se schimbe singura.
Alte sanse nu ai, daca incerci sa o obligi sa se schimbe cu atat mai mult rau vei face.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sa o schimbi cu alta. nu sunt metode sa modifici firea nimanui.

| UniUnicornul a răspuns:

Pai daca ea se comporta indiferent sau rautacios cu tine ai putea sa fi super-draguta cu ea, apoi ea si-ar da seama unde greseste si s-ar simti prost, dupa care ar incerca singura sa se schimbe.
Sper sa-ti fie de ajutor.