| Elisaaaaa a întrebat:

cum as putea sa nu ma atasez asa de repede de un baiat? adica sunt genul care din pacate pune la suflet orice. adica. pentru mine conteaza si daca un baiat, atunci cand vorbim pe mess imi pune semne gen "love struck", ":*". si asa mai departe... si as vrea sa fiu mai indiferenta la chestiile astea. sugestii?puppy dog eyes||dau fundita, apropo.:*

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Nu trebuie nici sa fii atat de sentimentalista dar nici de piatra, ci undeva intre. numai tu poti controla asta incercand sa nu mai bagi in seama anumite semne ( cum ar fi cele de pe mess sau din viata reala ) care te induc in eroare. trebuie sa capeti incredere in tine fara sa presupui niste lucruri care mai tarziu se dovedesc a fi neadevarate, tu facandu-ti sperante desarte ( in cazul in care speri la o relatie mai apropiata cu un anumit baiat ). doar impuneti sa fii mai indiferenta la astfel de semne care pana acum iti spuneau multe, si daca nu reusesti, iar asta ti se intampla doar la un anume baiat, inseamna ca iti place de el si ca ceea ce-ti imaginezi este ceea ce vrei sa se intample intre tine si el. incearca sa ignori anumite lucruri, insa fii cu ochii in patru pentru ca daca se repeta deja de prea multe ori ar putea sa existe ceva. atunci fa-ti curaj ca sa vorbesti fata in fata cu respectivul si restul este doar un val care va veni peste voi fara macar sa va dati seama. uneori insa exista baieti care fac chestii de genu asta cu aproape toate fetele pe care le cunosc, pentru ca se cred atat de interesanti incat dupa parerea lor toate fetele s-ar lasa influentate de o miscare, un gest al lor. nu te lasa dusa de val daca descoperi ca acel baiat este unul de tipul celui de mai sus, pentru ca nu te merita. trebuie sa fi prevazatoare si sa incerci sa te imprietenesti intai cu baietii, si abia dupa ce stii cam destule despre personalitatea lor, poti sa observi daca merita sau nu o apropiere mai mare din partea ta. succes happy

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai fi așa de credulă, stai la distanță și nu mai arunca sentimentele la înaintare!
Fii mai glaciară!
Pa, pa.

| Kylexy a răspuns:

Nu ai de unde sa stii daca a pus semnul respectiv la caterinca vorbeste cu el mult pe mess fii indiferenta cand trebuie sa fii, fal sa iti spuna cum a fost cu alte fete de ce s-a despartit de ele etc.

| Luiza_4763 a răspuns:

Greu. Sa fi indiferentthinking Hmm. niciodata nu mi-am dat seama cum pot unii oameni sa faca astalaughing. Si eu sunt in aceeasi problema. Ma atasez foarte repede straight face. Trebuie sa incerci sa gandesti ca ' nu va fi nimic! '. Omoara-ti timpul doar cu prietenii. Si pe mess. Raspunde cu ' da, aha, bine, cum zici tu'. Asa ii va scadea si lui interesul si vei avea pacebatting eyelashes.

Sper ca te-am ajutat >:d