| anonim_4396 a întrebat:

problema este urmatoare: aud fel de fel de barfe despre mine cum ca am intretinut relatii sexuale cu nu stiu cine, ca am facut sex oral nu stiu cui si toate prostiile care ma deranjeaza. nu sunt genul sa ma cert cu toti acum, dar sunt satula pana in gat de aceste barfe si de prefacuti si tot. sunt o fire care este naiva, credula avand si varsta de 13 ani, varsta isi cam spune cuvantul, dar ma las usor (cred ca intelegi unde bat ), ma atasez repede, incep sa plang si mai repede, pun orice la suflet, si ma ranesc chestiile urate. Ok si eu fac greseli si acum le regret si pe langa asta... am incredere in oricine si ma descarc oricui nu stiu cum. as vrea sa fiu mai indiferenta, mai puternica, mai nepesatoare, sa nu mai pun la suflet, sa ma gandesc de 2 ori inainte sa fac ceva, sa ma gandesc la consecinte, si sa-mi tin gura uneori, deoarece imi fac rau singura... am tot incercat sa ma schimb si nu pot, acum nu vreau sa credeti ca ma plang voua, dar nu mai stiu ce sa fac. orice sfat este binevenit, nu am nevoie de scamatorii, daca aveti chef de ras cautati alta parte va rog, cine stie sau a retrait macar si ma poate ajuta ..Va multumesc anticipat :*! Scuzati categoria, nu am idee unde sa pun intrebarea sa mi-o accepte.

30 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Si aceste barfe sunt adevarate? daca sunt adevarate, nu prea ai ce face decat sa iti schimbi cercul de prieteni, dar nici asta nu te scoate din beleli.
Este dureros/rusinos sa vezi ca iti auzi vorbe in spate...
Daca nu sunt adevarate barfele, ii poti reclama.
Trist sa realizezi catinerele in ziua de azi isi pierd copilaria si devin "mature" mult prea devreme.
Daca ai obiceiul sa te confensezi unor "prieteni" ar fi bine sa te lasi de acest obicei.
O seara bunahappy

| Adelaaaaaaaa a răspuns (pentru caramela):

Nu sunt adevarate, doar 10%.

| Picasso a răspuns (pentru Adelaaaaaaaa):

Adica, ce inseamna 10%?

| Adelaaaaaaaa a răspuns (pentru Picasso):

Ca putin este si vina mea. in fine

| Picasso a răspuns (pentru Adelaaaaaaaa):

Bre, tu fi cu minte si cuminte >big grin

| Picasso a răspuns:

13 ani? Wooow, eu la 13 ani ma jucam cu Batman, sau el cu mine, nu stiu.
Treaba sta in felul urmator, daca e sa fie cum zc tu, incearca sa nu mai "ciulesti" urechile la ce zic unii sau altii, unii/unele sunt invidioase, pe ceva anume, probabil esti frumoasa, probabil ai bani, probabil, ai fost cu un tip de care i-a placut uneia, si tot asa, barfa e mare...mare, si ajunge de la ureche la ureche, care tot ce apare in barfa este numele tau. Tu incearca sa nu mai asculti la ce zic unii, si in tot acest timp invata sa iti faci prieteni la care sa poti sa te descarci, prietenii incearca sa ii numeri la o mana, nu toti prietenii tai iti sunt prieteni cu adevarat, poate asa mai fuge si cate o batfa!
Succes, si sa fi cu minte

| Adelaaaaaaaa a răspuns (pentru Picasso):

Multumesc. o sa incerc :*!

| Picasso a răspuns:

666, Satana imi da dreptate blushing, dau o bere, funda nu iti dau, doar daca esti gay blushing

| Picasso a răspuns:

laughing, hmmm, eu nu stiu nimic, inca sunt in lumea mea, deci pe acolo prin infern, nu prea cred ca am treaba

| Picasso a răspuns:

laughing, ba daca nu imi mai taie vr-unul calea, .....ramane sa ne auzim laughing sper sa nu, dar eu mor de batranete, la batranete ce iti doresti? Decat sa mai fi odata tanar

| Picasso a răspuns:

Iti dai seama, e nasol sa moara inaintea ta laughing, decat sa pun o proptea, mai bine oh go on

| 404namenotfound a răspuns:

Ai 13 ani in ***, mi-e greu sa cred ca fetele care n-au nici macar buletin vorbesc despre ***, vai de generatiile ce vin... traiti-va, ba, copilaria!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu iese fum fara foc, ceva ceva ai facut tu, altfel de unde sa ti iasă vorbe, fii atentă ca daca de la 13 ani o apuci pe căi gresite, va fi vai de tine, vei fii batjocurită de toti, si toti te vor calca in picioare, evident in mod figurat, dar demnitatea ta va avea de suferit. Fii foarte atentă că inseamnă ca există undeva un sîmbure de adevăr in toată povestea asta.

| Adelaaaaaaaa a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Asa si asa. Am stat cu unu si nu facusem nimic cu el si toti ziceau ca m-a ***, acum cam continuia povestea. dar cum am zis este unpicut si vina mea.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cunosc sentimentul si stiu cat de tare dor vorbele care nu sunt adevarate.
De obicei muzica ajuta sa treci peste asemenea momente.La fel si cititul si/sau rezolvarea intregamelor /sadoku
Tu poti sa-ti vezi de scoala, sa te afli printre cei mai buni, si sa nu bagi in seama rautatile colegilor tai!

| Adelaaaaaaaa a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu colegi zic asta... laughing Nu e vorba de colegii. am zis altii. gen altii "prietenii", "dusmanii", 10% e adevarat deci...mna ..totusi chestiile astea se vorbeau de la inceput nefacand nimic eu.

| Lawliet14 a răspuns:

13 ani... Altele se jucau cu papusile!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, trebuie sa ai grijs, nu te increde in nimeni pentru ai povesti lucrurile tale intime, de cine iti place, cu cine ai fost in trecut, etc. Trebuie in schimb sanai mai multa incredere in sine. Cine zice aceste lucruri vrea doar sa te enerveze, si sa te faca sa negi toate barfele care se spun despre tine, asa ca trebuie sa fii indiferenta sau macar sa o faci pe indiferenta. Daca cineva zice aceste lucruri in auzul tau, zambeste si spune, e viata mea si fac ce vreau cu ea, nu vreti sa va alaturati mie si voi? Trebuie sa iti pese doar de cei pe care tu ii iubesti, pe ceilalti nici nu-i lua in calcul. Daca totusi insista si spun ca ai facut cutare si cutare spune-le ca e minunat si vrei sa continui asa. Le vei inchide gurile alea sparte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai mai multa incredere in tine. Scuze. happy

| cristi10grei a răspuns:

Hai sa spun ceva pe fost iubita amea la fel o barfea lumea si uite ca nu era adevarat a fost virgina la mine happy lumea te barfeste ca esti frumosa destepta au ciuda invidie, poate ai vorbit odata cu un baiat si l-ai refuzat si acel baiat sa laudat la baieti ca ai facut ca ai dres. dar inimiora ta stie bine ca nu ai facut asta trateza totul in gluma daca te sti nevinovata! 2 cand auzi vorbe schimba subiectu fate ca ploua si incerca sa pastrez zenul ala placut din inimiora. trateza cu multa indiferenta e greu pentru o fata va cred e urat e jignitor dar tu fi linistita daca stii ca ai sufletul curat

| Adelaaaaaaaa a răspuns (pentru cristi10grei):

Repet aceste persoane nu au dovezi, cum am mai zis 10% este adevarat. Ele o zic asa, si se duce mai departe, la randul lor mai adauga un plus. de actiune si tot asa.

| cristi10grei a răspuns (pentru Adelaaaaaaaa):

Pe vitor fi atenta happy

| Adelaaaaaaaa a răspuns (pentru cristi10grei):

O sa tin cont happy

| CezarinaLunaria a răspuns:

Lumea e foarte răutăcioasă și din lipsă de atenție, inventează orice ca să pară interesantă. Câinii latră, ursul trece. happy

| Adelaaaaaaaa a răspuns:

Cam asa ceva.

| camelia74 a răspuns:

Cauta ma in privat! sau pe facebook la boros camelia

| Sebastian_Plugaru_1993 a răspuns:

Sfatul meu este urmatorul:
Metoda prin care poţi face faţă mai uşor bârfelor este să le nu le iei în seamă. Nu uita că indiferent de ceea ce faci, oricât eşti de social sau de amabil vor exista mereu persoane care să te discute „pe la spate". În plus, ignoranţa doare cel mai mult, aşa că apelează cu încredere la ea. Persoanele care pornesc discuţii răutăcioase sau care obişnuiesc să exagereze nu trebuie să conteze pentru tine, chiar dacă de multe ori se întâmplă ca ele să facă parte din grupul de prieteni apropiaţi. Succesc in continuare!

| Adelaaaaaaaa a răspuns (pentru Sebastian_Plugaru_1993):

Multumesc happy Am trecut peste happy