| rockon a întrebat:

Buna tuturor big grin! Am 16 ani si ma uit la alti colegi care deja la varsta mea au deja barba si pot sa isi lase cioc sau alte chesti. Am incercat si mam tot barberit dar imi creste doar mustata( nu chiar ca la un om adult) cateva fire la cioc si putin in parti la obraji.Intrebarea mea este ce pot face ca sa imi creasca barba mai repede si mai deasa chiar daca am doar 16 ani? help!crying...

32 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Domane laughing si p`asta il chinuie rolling on the floor
Omule, ai toata viata inainte sa arati ca o maimuta paroasa. Ce te grabesti asa?

auran
| auran a răspuns:

Mai, mai, mai ce-ti este si cu barbateii astia in devenire - pe la 30 de ani o sa-ti doresti sa te epilezi!

| Mya a răspuns:

laughing Nu ma amuza ceea ce aud, ci ceea ce tie chiar ti se pare o "mare" problema! Ce-ti imaginezi, ca daca vei avea cioc, vor sari fetele pe tine?! Mie personal (si majoritatea fetelor), un barbat cu barba lasa impresia de o persoana neingrijita...iluzie optica... pur si simplu nu "da bine"...In plus, tot ce poti face este sa astepti... vor veni zilele in care iti vei dori sa nu-ti fi crescut!hee hee

| DMV a răspuns:

Nu te mai barbieri. Nu e o problema sa ai par, e problema sa scapi de el. Imediat sa o simti si tu.
Tu nici nu ai problema mare, eu la 18 ani aveam barba doar pe partea dreapta si dupa 20 a inceput sa imi apara sub barbie: faceau baietii misto de mine ca eram "frate cu codru pe drepta si pe stanga cu luminisul.".
Inca ceva: nu barba il face pe barbat!

| anonul a răspuns:

@alyn Nu-ti fie teama, nu te tai daca nu folosesti lama dinaia care se pune intr-un aparat. Daca folosesti lame obisnuite Gillete n-o sa te tai nici daca vrei. Cat despre rockon, daca te barbieresti des am auzit ca e posibil sa-ti creasca. Sau poate ai nivelul de testosteron scazut, du-te la un medic, daca-l ai scazut o sa-ti prescrie un medicament care va creste testosteronul si vei deveni mai barbat, vocea ti se va ingrosa, va creste dorinta sexuala, aptitudinile sexuale si parul de pe corp. Succes happy fundita?

| PAULsighet a răspuns:

Asteapta ma vreo 3 ani... vezi ca asa iese rolling on the floor rolling on the floor

| Podwer a răspuns:

Ba deci eu nu mai pot de ras rolling on the floor am 16 ani si ma rog sa nu imi creasca barba si mustata am putin dar sper sa nu mai creasca ca frate naiba te tai ce naiba stai sa umbli cu plasturi pe fata straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu crezi ca unui adolescent ii sta bine cu cioc? de ce nu lasi tu lucrurile asa cum sunt, si sa nu te mai iei dupa ceilalti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca esti belea rolling on the floor Lasa ca in curind o sa-ti creasca de-o sa te saturi. Cind o sa trebuiasca sa te barbieresti in fiecare dimineata si sa suporti usturimea si iritatiile si din cauza asta n-o sa suporti nici sa te sarute gagica pe obraz sau sa te mingiie, o sa regreti zilele astea cind nu aveai barba si tinjeai dupa ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am dezvoltat mai repede din cauza pitipoancelor de cand aveam si eu chef "sa ma dau in barci" cu ele.La varsta de 14 ani deja aveam mustata serioasa. Pe la 16 ani deja ma barbeream de 2 ori pe saptamana. Acum am aproape 22 de ani si ma barberesc aproape in fiecare zi.
Ce nu as da sa fiu in locul tau si sa nu mai aud gura unor fete cand le sarut ca cica le supar ca am barba intepatoare si prea deasa.
Toate la timpul lor. Si daca chiar vrei sa ai mustata mai fa si tu sex ca altfel nu vad cum ar putea sa ti se dezvolte latura masculina care produce testeron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc* tuturor pentru raspunsurile de ****winking...jet! Eu am cerut sa imi dati niste sfaturi cum as putea sa fac sa imi creasca barba mai repede si mai deasa nu sa va spuneti parerile voastre ca nu stiu ce sau mai bine fara ea. Daca chiar ma poate ajuta cineva DA daca NU nu va pot bagati in seamawinking...Rock on!:X\m/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow! La 16 ani sa ai barba? Doamne fereste! Ce fata crezi ca se va uita la tine atunci cand ai o barba ca la un adult.Acum fetele nu se mai uita la maimutelaughing. Iti spun pentru ca si eu sunt fata si chiar nu ma apropii de baieti dinastia.happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dude mie mi-a aparut barba de-abia la 20 de ani.si e enervant ca trebuie' sa ma rad in fiecare zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara de la farmacie medicamente pe baza de testosteron si o sa faci la 16 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cumparat Androgel si ma dau cu un pliculetz odata pe zi. In o saptamana au aparut rezultate. Androgel extern sa fie ...chiar daca scrie pe prospect ca nu se da pe fata mie asa mi-a zis doctorul si am incredere in el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie a inceput sa imi creasca mustata din cls a 6-a si in a 8-a ma berbeream 1 la 2 zile si acum in clasa a 9-a la 16 ani am o barba ca a unui adult.foarte naspa nu iti imaginezi cum este sa te berberesti in fiecare dimineata+ toate cosurile iritatiile fire crescute sub piele...mai tarziu cand o sa iti creasca si tie o sa vezi ce chin este barba asta...si daca intr-adevar vrei barba am auzit ca uleiul de ricin este folosit pentru cresterea parului poate merge si in cazul tau.BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa regreti dp aia ca o sa te saturi de atata par happy ai rabdare omule vine de la sine in special celor care fumeaza le apare barba mustata etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta pana la 20 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iulia ma numesc salut frate dai cu unsturoi 1 saptamana il pisezi si cu aftar sein si dupa o saptamana te duci la farmacie si ceri ulei de ricin este vreo 3 ley si apucate de fumat bosulica stiu ce vrei sa faci vrei si tu sa fi maifiot :*laa ca mai cresti pe la 18 ani o sa ti se ia de toate :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iulika*sc :rolling on the floor)auzi ce am scris iulia:rolling on the floor)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ce faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a inceput mustata sa imi creasca in clasa a 5-a. Acum sunt pe a 7-a peste 4 luni fac 14 ani si am mustata serioasa, fire foarte mici negre pe barbie si putin mai jos de gura si pe parti puful incepe sa se innegreasca si nu am folosit nimic pentru asta. Pe picioare nici sa nu mai zic ca abia se vede pielea; seaman cu tatal meu si el era foarte paros happy

| MarcelPop2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene pentru a crește barba un lucru foarte important este odihna..Si tu îi zici sa se culce târziu laughing asta e o glumă sau cum!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am ras prima data la 16 ani, prima data iti da pufu si apoi incepe sa-ti dea bine mustata, la barbie si perciunii la obraji mai putin. Dar iti dau un sfat nu te mai lua acum ca eu trebuie sa ma iau in fiecare dimineata zica ca sunt la 35 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 18 ani si tot vreau sa-mi creasca barba dar abia mi-au inceput a se inegri mustetile cu toate ca am 1, 90 si ma ocup cu sportul vreau barba dar totul la timpul lor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@rockon culca-te tarziu seara, si dupa 2-3 luni de culcat tarziu, ma refer sa adormi pe la 2, 3 noaptea, iti va creste barba bine, iar densitatea barbii nu ti-o poate face nimic, fiecare ne nastem mai mult sau mai putin parosi, de exemplu eu am aproape 17 ani si ma rad de la 13 ani, mustata imi creste putin insa barba creste ca nebuna, 3 zile daca nu ma rad e ca la un om de 40 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti o peruca bro.sau dai cu pipilica. eapta in ***.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te teme...eu am 15 ani si mi-a dat deja barba caplect...acum iti creste greu fiind ca tei berberit ca in sange sa te bata

| ionell90 a răspuns:

Sall...nici mie nu imi creste uniform...tre sa astepti:p

| ionell90 a răspuns:

O sa-ti creasca numa sa ai rabdare...nici mie nu imi creste uniform si am 20 de ani:p

| daniel1 a răspuns:

Cum adica Androgel extern? Si nu cred ca este pentru fata.