| SkorpYo a întrebat:

Buna tuturorbig grin am si eu o problema.din clasa mea (a 7-a) sunt cel mai inalt.Nu imi stiu exact inaltimea dar sunt cel mai mare si asta ma supara..la orele de geografie cand ne trebuie harta profa ma pune pe mine ca sunt mai inalt si nu vreau asta:@ Sunt mai inalt aproximativ cu un cap fata de restul si se mai face si misto de mine cateodata ca sunt inalt..pentru ca am cativa in clasa care sunt mai pitici dar am si care sunt inalti (dar nu cat mine)si apropo cand ies in fata clasei si fac un exercitiu la tabla sau cv ma rusinez tot si incep sa transpir si ma inrosesc la fata

Intrebarea mea este cum sa scap de "timiditatea" asta si de faptul ca ma simt "jignit" cand cineva zice ca sunt inalta (urasc asta as da si bani numai sa fiu mai scund putin macatcryingcrying(crying(() P.S scuzati categoria nu stiam la ce sa pun

Răspuns Câştigător
| Luka杀手的女孩 a răspuns:

Buna! Nu conteaza inaltimea atata timp cat ai ceva in cap.Refereritor la problema ta cu harta:Si eu duc si aduc harta de la geografie, nu vad ce te deranjeaza.Profesorul/profesoara te poate lua de elev bun, silitor, dornic sa ajute oricand.
Uite, mie mi-ar place sa fiu mai inalta, dar din pacate am doar 1.62.
Stiu cum e sa fi o persoana timida,imi semeni,doar ca,nu iti pot da prea multe sfaturi legate de asta deoarece impartim aceeasi "boala" happy.
Pot sa iti spun doar atat:Trebuie sa ai incredere in tine,pentru ca probabil,ti s-a intamplat odata ca tu sa zici ceva bine, dar te-ai oprit de acea frica si a zis altcineva in locul tau.
De timiditate poti scapa, destul de usor, zic eu. Daca inveti si repeti mai mult, vei scapa de acel dubiu"eu nu stiu sau nu sunt sigur de asta".
Sper ca te-am ajutat. ^^

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ştiu de ce te-ai simţi jignit dacă cineva-ţi spune că eşti înalt...

| Hexiled a răspuns:

Pai de asta trebuie sa treci singur si eu am trecut prin ceva asemanator (placeam o fata si m-au zis lu diriga)si atunci a fos momentu si am zis asa si ce bv mie ce tie ciuda si atunci a tacut asa ar trebui sa faci si tu sa ai putin curaj sa te exprimi

| SkorpYo explică:

Am gresit acolo am scris ''inalta''dar sunt baiatbig grin

| travianok a răspuns:

Cei care te supara acum vor fi cei care se vor simti prost peste vreo 2 ani, cand inaltimea lor va fi sub ceea ce vor happy asa ca stai linistit, tu esti cel avantajat happy bafta!