| FaraZahar18 a întrebat:

dati exemple de momente si intamplari in care ati fost : trist, furios, fericit, nervos, cel mai frumos raspuns primeste FUNDA + calicative.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tristă - când am pierdut ceva. De exemplu, mi-a scăpat telefonul din greșeală în mare când mă plimbam cu vaporul. Nu am pățit eu asta, doar am dat un exemplu.
Furios - când cineva îmi pune bețe-n roate la realizarea unui obiectiv, indiferent că o face intenționat sau nu.
Fericită - când îmi realizez dorințele și reușesc să fac un lucru de calitate și când sunt apreciată pentru asta
Nervoasă - când un lucru se întâmplă contrar a cum îmi doream să se întâmple și când consider că ceea ce se întâmplă e nedrept. De exemplu, mă cert cu cineva, încercând să îi demonstrez că nu am greșit, dar el îmi tot dă peste nas că nu am dreptate.

6 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Trista
Cand m-am certat cu prietenul meu si nu ne-am mai vorbit 2 saptamani deloc. Parca viata nu mai avea rost, sens, totul era agonie pentru mine deoarece nimic nu se mai lega. El e singurul care ma intelege :X
Furioasa
Cand sunt dezamagita de oameni, cand cei pe care ii iubesc si simt ca ii cunosc de o viata imi ascund lucruri cruciale, cand oamenii pun intrebari stupide si agasante, cand ii spun cuiva ca sigur greseste dar persoana respectiva se incapataneaza si mai tare si o tine pe a lui.
Fericita
Cand am aflat ca am intrat la liceul la care vroiam. Studiile si cariera inseamna enorm pentru mine. Cand familia mea imi facuse o surpriza si am mers la Roma in vacanta, ziua mea fiind in acel interval happy. Cand prietenul mi-a spus ca ma iubeste.
Nervoasa am zis la furioasa. tot aia big grin

Dar tu?

| Charlly a răspuns:

Trista:
Atunci cand nu vorbesc cu prietena/prietenul cel mai bun.Ma simt de parca nu mai am niciun prieten,chiar daca am...
bucuroasa:
Atunci cand iau o nota mare si ma simt mandra de mine si prietenii,profesorii,parintii ma lauda ca invat si sunt serios/oasa.
Furios:
Atunci cand vad ca prietena mea/prietenul mei [bff] imi spune ca pot avea incredere in el, ca-mi poate fii ca o sora/frate pentru. mine si. apoi aflu ca m-a folosit si ca ma barfeste pe la spate, imi spune toate secretele, isi bate joc de sentimentele mele.
Ps:Bucuros=Fericit
Furios=Manios, nervos
Funda?

| FaraZahar18 explică (pentru Charlly):

Felicitari pentru raspuns, intr-adevar ai raspuns foarte frumos.(m-ai si corectat) happy mersi

| Charlly a răspuns (pentru FaraZahar18):

Da' funda?happy

| FaraZahar18 explică (pentru Charlly):

Da, da laughing mai asteptam, vreau mai multe exemplewinking

| Charlly a răspuns (pentru FaraZahar18):

Okeywhistling