| Faranumecanumerge a întrebat:

Buna Tuturor!
De ce îmi vine sa plâng tot timpul? Deși nimeni nu-mi face nimic, nici măcar cu răutate...
Am o relație cu un băiat și mereu îmi transmite o stare emotiva, negativă, mereu plâng când îl văd și nu pentru ca îl iubesc (deși îl iubesc) pentru ca e perfecționist. Sunt sensibilă la orice, dacă zice ceva mai dur puțin gata plâng. Nu as vrea sa fiu asa, offff.
Ce as putea face? Ce sfaturi puteti sa-mi dați?
Dau funda! Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| NarcisIfrim a răspuns:

Ti-ai dat raspunsul singura la intrebare. Daca biatul acela iti da o energie negativa? De ce mai stai?
Tine de tine, vrei sa continui sa plangi, ok, ramai si plangi.NU vrei sa mai fii asa, elimina ce te face sa suferi.
Sau pur si simplu ar trebui sa nu iti mai pese asa mult, sa lucrezi la chestia asta.
La inceput:
-plangi la prima cearta
-la a 2 a plangi mai putin
-la a 3 a abtine-te
-la a 4 a cauta sa faci ceva prin camera, ocupatie
Si tot facand pasi mici vei ajunge sa nu mai pui suflet si sa nu iti mai pese, e atat de simplu daca vrei.

| Faranumecanumerge explică (pentru NarcisIfrim):

O sa încerc mersi mult!

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ai gasit cauza pentru care plangi.

Ar trebui sa te gandesti ca el nu se gandeste la tine cum te gandesti tu la el. Probabil nimeni nu o face. Asa ca nu ar trebui sa iti pese asa de mult. happy

| Vântulalb a răspuns:

Mergi la psiholog. Alta solutie nu este.