| byanka32 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati sau sa-mi dati niste sfaturi peste 2 luni ma duc in Italia pentru imi petrece acolo vacanta, dar nu stiu cum sa fac sunt intr-o relatie cu un baiat din scoala la mine cu un an mai mare avem 2 luni si o saptamana de cand suntem impreuna si imi este frica sa nu ma paraseasca mai ales pentru ca mai este o fata care il place iar eu fiind in Italia nu voi putea face nimic,inteleg ca daca ma iubeste cu adevarat ma asteapta el este genul de baiat cu o fire sensibila,grijuliu, nu ca unii care isi bat joc de sentimentele unei fete si ma refer la ( unii), am o frica in mine ca atunci cand ma voi intoarce sa fie totul distrus..si sa aflu ca el vrea sa ma paraseasca de asta imi este cel mai frica si in plus o sa imi fie un dor enoorm de el, nu reusesc sa stau nici macar 4 zile fara sa-i spun ca-l iubesc mult, va rog dati-mi un sfat.el nu intra prea mult pe mess si daca intra sta maicasa langa el...o sa sufar enorm dar lupt in continuare pentru dragostea noastre...Dar nu voi rezista fara sa plang

Răspuns Câştigător
| inger02 a răspuns:

Daca te iubeste mult te asteapta. vb cu el suna-l si pastrati legatura. daca intre voi sunt sentimente putrenice realtia va dura. succes.

| byanka32 explică (pentru inger02):

Eu aproape in fiecare zi incerc sa-i spun ca trebuie sa plec si ca o sa-mi fie dor de el chestii de astea.insa el mereu schimba subiectul intebandu-ma deja lucruri intrebate prekum : si ce ai mai facut la scoala? nu ma evita din cauza ca nu ma iubeste...el ma iubeste enorm cred in dragostea noastra imi spune dar imi si demonstreaza ca ma iubeste,,, insa cand vine vorba de plecarea mea intoarce capul sta putin pe ganduri si pe fata lui vad un zambet scurt ssi fals oare il daore? oare il daore asa tare incat nu vrea sa vorbim despre? ce sa inteleg oricum de iubit stiu ca o face nu am mai fost chiar niciodata asa sigura eu inteleg cand e suparat prin gesturile sale si prin schimbarea subiectului...stiu ca il doare sad ce sa faac

4 răspunsuri:
| eek a răspuns:

Vorbeste cu el despre faptul ca trebuie sa pleci..si vezi c e dispus sa faca. daca vrea sa te astepte..sa fie cu tine. daca tine la relatia pe care o aveti...sau nu.

| dragos9234 a răspuns:

Daca este sensibil si cum ai mai spus tu, te va astepta. Daca nu nu vad ce este asa de rau incat sa te faca sa plangi, cu siguranta vei gasi alti baieti ca el, poate mai buni.Deci stai linistita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-l cu tine si asa rezolvi situatia.