| anonim_4396 a întrebat:

E vorba de un baiat din scoala pe care il plac si el ma place f mult si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si am acceptat.Ma sarutat de 2 ori in ziua aceea si totul era bine. A doua zi nu prea m-a bagat in seama si pe la sfarsitul orelor am aflat ca nu mai vrea sa fie cu mine din cauza unor fete din clasa mea care i-au zis niste lucruri prostesti numai sa ne despartim. I-am explicat pe mess ca nu am zis lucrurile respective si m-a crezut, apoi m-a intrebat daca as mai vrea sa fiu cu el, insa am zis Nu pentru ca nu mai vreau sa ma umilesc odata in fata colegelor pentru ca vor face la fel.Insa il plac si stiu ca el inca ma place, chiar vreau sa fiu cu el dar nu stiu ce sa fac thinking va rog ajutati-ma! trebuie neaparat sa refac cumva situatia pentru ca s-a suparat putin si eu de fapt vreau sa fiu cu el.

Răspuns Câştigător
| Iuliiia a răspuns:

Paithinking Ai putea sa-i spui ca tu chiar simti ceva pentru el si ca iti este "frica"sa nu se intample iarasi chestia cu colegele tale.Si spune-i ca daca este cu tine ar trebui sa te creada pe tine nu pe toate "maimutele"care se baga intre voi...Eu,daca as fi in locul tau i`as spune exact asa"Uite,eu tin la tine si mi-ar placea sa fim impreuna.dar daca tu ai de gand sa ii crezi pe altii, si nu pe mine nu vreau sa mai fiu cu tine!".Si daca el ti-ar spune ca de data asta va fi totul OK si nu ii va mai crede pe toti, atunci m`as baga cu el :X
Sper ca ti-am fost de ajutor:*

7 răspunsuri:
| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a răspuns:

Nu asculta pe cei din jurul tau! Ei vor sa va despartiti pentru. ca sunt gelosi.
Cere-ti scuze, si explica-i ca nu trebuie sa va luati dupa gura latora. Spune-i ce simti fata de el.Fii indrazneata! Acuma daca esti timida cineva ti-o poate lua inainte.Invita-l undeva(in parc, la o pizza sau la un suc, sau unde va place voua) ca sa discutati.
Ai sa vezi ca totul o sa fie bine.winking

| Damaris_8457 a răspuns:

Daca intr-adevar vrei sa fi cu el trebuie sa ii explici ca uni vor sa va desparta si sa aiba incredere numai si numai in tine si tu sa faci la fel.acum daca tu zici ca si el te place impcati`va si nu lasa altele sa se bage in viata ta.arata`le ca esti mai presus decat ele si ca nu iti pasa

sper ca te-am ajutat :*

| RominaMaria96 a răspuns:

Eu zic sa faci ceea ce simtiwinking

| allexandra5002 a răspuns:

Daca tu il placi si te place si el...de ce trebuie sa-i lasati pe alti sa ia deciziile in locul vostru?
ar trebui sa discutati si sa va acordati incredere deplina unul in celalalt si sa nu lasati pe nimeni sa va schimbe increderea pe care vi-o purtati.
vorbeste cu el si mai dai o sansa dar spune-i si ca vrei sa aveti incredere unul in celalalt. nuci o relatie nu va rezisat daca nu e bazata pe INCREDEREwinking
succes:*

| iakari a răspuns:

Mm mai lasa-l sa insiste

| AdolescentaD_10000 a răspuns:

Spune-i ca asta doresti. Nu-ti mai pasa de spusele lumii, ca' ai numa de pierdut. Am facut si eu asta, si mi-a parut rau. Cel mai scump baiat pe care l-am cunoscut, si m-am despartit de el pentru gura lumii. Incearca sa va impacati, pentru ca, daca te place, veti trece peste happy. Bafta :*

| Ďεηy a răspuns:

Pai eu zic sa-l intebi daca vrea di nou sa fiti mai mult ca prieteni si sa uitatzi de tot si de tote si sa-i spui sa nu asculte lumea din jur...sa faci ca mine si plz sa`mi spui daca a functionat :X