| kkgg a întrebat:

fetelor cum ati reactiona daca intr-o zi barbatul pe care il iubesti cu tot sufletul si pentru care ai face orice ti-ar spune ca asteapta un copil de la alta femeie si ca trebuie sa va despartiti pentru ca el isi doreste acel copil?
iar voi baieti ce ati face in locul lui? ati alege sa ramaneti cu o femeie numai pentru copil sau ati alege sa fiti fericiti alaturi de femeia pe care o iubiti?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca iubesti o femeie cat negru sub unghie, nu te culci cu alta, deci nu poti avea un copil cu alta. Faptul ca are un copil cu alta arata ca pe tine u te iubeste absolut deloc, sta cu tine din alte motive, dar in nici un caz din dragoste. Si niciodata n-o sa stai cu o femeie doar pentru un copil, o alege pe cealalta fiindca are sentimente pentru ea (in mod cert mult mai puternice decat cele pe care le are in prezent pentru tine). El alege femeia iubita, copilul pe care aceasta i-l va darui (care nu a aparut din greseala, ci din dorinta ambilor) si fericirea alaturi de ei. Tu nu-ti bate mintea pentru el, lasa-l si treci mai departe, nu merita sa suferi pentru un barbat care statea cu tine desi nu te iubea si nu te respecta.

| thegatekeeper a răspuns:

M-as desparti de el, oricat de dificil mi-ar fi. Iar daca as fi in locul lui, mi-as asuma responsabilitatea pentru acel copil, insa nu as ramane cu femeia respectiva (in sensul ca nu m-as casatori cu ea, insa as tine legatura, pentru copil).

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

La prima intrebare e cel mai greu sa accepti raspunsul-nu mai e nimic de facut.A doua-daca iubesti cu adevarat femeia cu care esti, nu vei ajunge niciodata in situatia de a face un copil alteia.

| lolium a răspuns:

Mi-ar lua mult timp sa trec peste asta. dar m-ar ajuta sa uit totul ideea ca el nu m-a meritat si nici nu m-a iubit. pana la urma nu trebuie sa ramanem blocati pe loc din cauza unei dezamagiri. daca ti-a facut si ti-a spus asta inseamna ca nu tine indeajuns la tine si nu te-a apreciat