| Bunacfbnbv a întrebat:

Pt baieti: daca iubiti o fata cu tot sufletul, dar vreti sa va despartiti de ea pentru ca simtiti ca nu mai merge relatia din cauza ca v-ati ranit reciproc, dar totusi nu o faceti din cauza ca ea spune ca nu o sa mai vrea pe altul dupa voi, o mintiti ca vreti sa ramaneti langa ea cand voi de fapt vreti sa va despartiti? Sau chiar e adevarat cand spuneti ca o iubiti si ca incercati sa revina relatia la normal?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stiu, ca nu am avut niciodata pe nimeni.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai deja ai zis acolo ca... ne-ai impus o conditie si apoi ne-ai impus alta si sa zicem ce credem noi, in functie de ce ai zis, sau de ce credem noi? Tu stii daca o iubesti sau nu si daca vrei sa ramai langa ea. Adica daca zicem noi ca este adevarat... pentru acea persoana despre care vorbesti nu inseamna ca asa este.

Deci... fa ceea ce simti. O iubesti si vrei sa ramai cu ea sau nu.

| Crackman a răspuns:

Scapa de ce iti face rau

| MValentin a răspuns:

Problema ce am descoperit-o la tine este următoarea: tu in primul rand esti nesigur pe tine, si pe ce simti. Majoritatea timpului petrecut cu acea persoană nu ti-a lasat asa moderat in fiecare zi întrebarea,, unde ne îndreptăm?, de ce continui?, o iubesc?,,. Si doar ai lasat totul sa fie spontan.
Recomand sa vorbești cu fata respectiva, spune-i fix asa,, am nevoie de ajutorul tau,,.
Chit ca va intelege sau va fi suparata sau orice, respect-o deoarece practic ea e tinuta langa tine formal, tu ranind-o indirect. Vorbește cu ea, incepe conversația cu,, am nevoie de ajutorul si părerea ta te rog,,. Vei avea de câștigat de asigur. Bafta, sa-mi spui cum a decurs totu.

| Yrem3119 a răspuns:

Consider ca intr o relatie trebuie sa fi sincer. Luati o pauza, poate asa vei intelege mai bine ce simti!

| EU13Nmc a răspuns:

Dacă chiar o iubești nu o minți, ii spui adevărul daca consideri ca relația e toxica și va faceți rău unul altuia