| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu daca ma puteti ajuta intr-un fel... dar totusi va intreb: Ce pot sa fac daca de ieri ma doare capul, urechea si o masea din partea dreapta? Am luat pastile, m-am spalat intr-una pe dinti...degeabastraight face. Tot ma doare... abia daca am dormit cateva ore in noaptea asta...ma trezeam din 30 in 30 de minute.straight face

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Sigur, te-a tras curentul...Stai la caldura in casa, pune putina vata in urechea ce te mai doare, dar pe care ai turnat spirt, si sa o storci f. bine ca ai nevoie doar de acei aburi ce se vor forma ( in ureche nu se pune nimic lichid, niciodata ) si cred ca durerea te va mai lasa, pentru durerea de dinti este buna si aspirina ( mie asa mi-a zis dentistul si te asigur ca era unul cu experienta in domeniu ), sa iti aline durerea. Apoi, maine sa porti vata tot asa in ureche ( stoarsa bine ) si ceva pe cap, dar neaparat o vizita la ORL. Cred ca poti merge si azi la Spitalul Municipal de esti din Bucuresti, sau cel mai aproape de casa ta si la urgenta sa obti un control neaparat. Sanatate iti doresc, Lucien.

5 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

@stillavirgin31m, mi se pare ca e cam duminica...

luciana
| luciana a răspuns:

Am sunat la sp. Municipal si nu au urgente ORL; Pol. Batistei dr. Cristache Gh.; Sp. ORL Panduri - dr. Budu Vlad.

| lplostonyou a răspuns:

Mergi la doctor. Ce mai astepti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ori s-a deschis canalul, ori o nevralgie, mergi prima data la ORL.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Medic ORL-ist la urgenta.