| Adelina1223 a întrebat:

Imi place de un baiat din scoala. Ulterior a banui ca imi place de el punandu-mi o intrebare daca eu sunt aceea fata care il place, am negat. dar sigur nu e atat de fraier sa creada, am vorbit de cateva ori, as vrea totusi sa mai vorbim, el m-a bagat primul in seama, iar eu l-am bagat la cateva zile dupa. As vrea sa mai vorbesc cu el dar e ciudat. nu vreau sa ma fac de ras si fix asta o sa fac! Mereu cand imi zic "nu te fa de ras" o dau in bara stiu ca ar trebui sa fiu eu insami dar imi este frica de un refuz, nu e ca si cum l-as intreba acum daca vrea sa iesim sau altele... doar sa nu refuze discutiile cu mine. Stiu ca daca ma placea actiona pana acum, dar mai stiu ca la orice baiat/barbat poti ajunge doar daca stii cum, iar acum e la inceput am sanse mari de reusita. Nici nu stiu ce sfat cer, am nevoie doar de incurajare. sau daca e gresit sa mi se spuna. Multumesc anticipat, raspunsul care ma va ajuta va primi funda.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Partial ai mare dreptate: daca baiatul te -ar fi placut, fii sigura ca nu mai scapai de el! Asadar, asteapta, poate se va razgandi!

| SkyPilot a răspuns:

Te-a intrebat pentru ca il intereseaza. Ar fi trebuit sa ii raspunzi cu o intrebare gen: daca as fi eu, ce ai face? sau "daca vrei sa afli, invita-ma la o plimbare". Zambeste-i cand ii intalnesti privirea, invita-l pe el la actiune.

| loveM a răspuns:

Pai... poate chiar te place si de-asta ti-a pus intrebarea aia. daca tot te mai cauta dupa raspunsul care i l-ai dat, inseamna ca te place.
fa si tu cumva, sa fiti doar voi doi si discutati despre asta. nu ai ce pierde daca vorbesti cu el, din contra poate o sa fiti impreuna. happy

| Adelina1223 explică:

Dupa ce i-am zis ca nu sunt eu, a fost putin nesimtit, si l-am lasat in pace. Dar dupa o ora m-a bagat iar in seama cu aceeasi intrebare. L-am cam jignit, dar mi-a zis ca ar trebui sa ma schimb si ca totul va fi bine. Dupa care am continuat sa vorbim ca si cum totul era rozlaughing si eram prieteni!