| anonim_4396 a întrebat:

In cazul asta, am nevoie de ajutorul fetelor.deci, maine seara am fost invitata la cina de un tip cu o functie importanta intr'un loc foarte select! Cum sa ma imbrac pentru a lasa o impresie buna lui si invitatilor lui( angajatii firmei) pentru ca nu vreau sa fiu ziua urmatoare subiect de discutie, voi ce ideei aveti!? Mentionez ca am 20 de ani, el 29. st in italia...si e cam rece afara! Va pup

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Eu zic să te îmbraci în aşa fel încît să nu laşi şi altceva decît o impresie.Şi apoi, dacă eşti în Italia, ceri tu sfaturi de acest fel de la nişte şcolăriţe din România? Nuai nişte prietene pe acolo cu care să te sfătuieşti?

| elasexygagica a răspuns:

Aoleu lasa batranii, gasesti unu de varsta ta, omu asta precis are ganduri serioase (maritis, plod...) nu vrei sa iti distrugi libertatea nu?

| deeitza a răspuns:

Pai presupun ca ar trebui sa iti iei o rochie cu care sa nu iesi in evidenta nu o culoare stridenta si daca este racoare iti poti lua un bolero

| Cuoredighiaccio a răspuns (pentru deeitza):

Mersi frumos pentru raspuns, m-am gandit si eu la asta, dar si data trecuta m-am imbracat asemanator, as vrea sa schimb cv si am cam incercat toate combinatiile.

| Biaaancaaaaaa a răspuns:

Pai...iti poti lua o rochita eleganta,cu dresuri si,daca este mai rece afara,ia-ti o geaca(dar nu orice fel de geaca-una mai eleganta,poate ceva din piele sau altceva, dar sa mearga cu rochia), si in picioare niste ghetute-cizme(mai lungi,mai scurte-depinde de rochita)mai subtirele-(ca n-a venit iarna) cu toc(daca nu suporti, nu-i neaparata nevoie de toc, dar daca nu-s cu toc, cizmulitele sa fie elegante). Si bijuterii!-era sa uit! Succes maine-seara!

| Cuoredighiaccio a răspuns (pentru Biaaancaaaaaa):

Buna Byyutzsa, mersi pentru idee, cat despre tocuri...sunt dependenta happy!:*