| FeliciaDobre a întrebat:

Iubitul meu a fost in oras cu 2 prieteni și la întoarcere s-au pus pe o banca sa aștepte uber-ul. Intre timp au mai venit niște prieteni de-ai lui pe acea banca și printre ei era și o fata care sta pe lângă iubitul meu. Fata asta l-a întrebat dacă mai e cu mine, după care a zis ceva nu prea drăguț la adresa mea, iar el spune ca s-a luat de ea, a făcut-o in toate felurile și i-a dat câteva maxime. Mi-a povestit tot ce a zis aia și tot ce i-a spus el și faptul ca fata asta zice așa deoarece l-a plăcut foarte mult (au fost colegi in generală), dar el spune ca nu a plăcut-o niciodată. Eu auzind acestea am vrut sa ma am o "discuție " puțin mai serioasă cu ea laughing știți la ce ma refer. Dar el nu m-a lăsat deloc sa-i spun ceva, nu m-a lăsat nici măcar sa vorbesc frumos cu ea și sa o întreb dacă are ceva personal cu mine, nu m-a lăsat sa ii dau mesaj și nimic pe motiv ca aia e mult prea tupeista și rea și ca o sa se ajungă la bătaie (chiar dacă ea nu are nicio șansa in fața mea, îmi vine pana la sani rolling on the floor) ) și el nu vrea sa ma bag eu in așa ceva deoarece sunt fata și nu e frumos și ce mai zicea el pe acolo. Credeți ca o place și de asta nu m-a lăsat sa vorbesc cu ea?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu o place ci doar e mai matur si cu capul pe umeri. Ceea ce vrei tu sa faci, fac doar cocalarele si coloratii, daca intelegi la ce ma refer. Fii fata serioasa si lasa prostiile astea.

| CodrutElian1990 a răspuns:

A facut cel mai bun lucru ca nu te-a lasat ce ai vrut sa faci. Doar mahalagioaicele fac asa ceva. Apa Dunarii si gura lumii nu o poti opri.
Daca te lasa sa faci ce ai vrut era un lucru urat si pentru el, un lucru de glume proaste pe seama lui din partea colegilor, prietenilor si nu numai. Daca prietena unui coleg, prieten ar face asa ceva l-as sfatui sa-si caute alta iubita.

| Eireann a răspuns:

Daca avea ceva cu ea nu ti-ar fi povestit tie ce s-a intamplat. Nu te-a lasat sa vorbesti cu ea pentru ca nu ar rezolva nimic - el pe tine te place, pe tine te vrea, ce send are sa faci scandal. Oameni care sa te vorbeasca de rau fie din invidie, fie din lipsa de ocupatie o sa fie mereu. Nu poti sa ii bati pe toti :-)
Nu are sens sa te iei de ea, nu ii arata ca te deranjeaza. Nu are nici o sansa cu iubitul tau si asta o doare suficient, nu trebuie sa o iei la bataie. Si 2 fete care se bat la propria pentru un barbat e chiar ridicol.

| FeliciaDobre explică:

Gen i-a fost frica sa nu dau în ea ( ca ma știe ca sunt mai nebuna ) și astfel sa o protejeze?

| FeliciaDobre explică:

Plus ca fata asta i-a dat follow acum ceva timp și i-a dat și el înapoi, și când i-am spus a zis ca au fost prieteni și colegi și mna. laughing