| anonim_4396 a întrebat:

La scoala mi s-a dat ca tema sa fac o poezie asemanatoare cu "Tatal nostru" si nu am nici o idee.Ma puteti ajuta? Dar fara site-uri si daca se poate fara sa fie luate de pe net. Funda+vot. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| anca334 a răspuns:

Dumnezeule cel bun ce neai creat
terog sami asculti rugamintea
sa ne ierti pe noi si pe
pacatele noastre ce permanent le-am
facut
si sa ne faci buni si milos si sa nu ajungem la cel rau amin

| Adelina004 a răspuns (pentru anca334):

Merci mult asta s-ar putea sa ma ajute :* big grin

7 răspunsuri:
| rapforlife a răspuns:

Eu care sunt in ceruri
sfinteasca-se numele meu
fie imparatia mea
facase voia mea
precum in cer asa si pe pamanturi
panea cea de toate zilele vo dau voua astazi
si va iert greselile voastre
amin

asa?

| Adelina004 a răspuns (pentru rapforlife):

rolling on the floor nu nu asta ziceam...ma refeream ca trebuie sa faca referire tot la Dumnezeu doar ca alte cuvinte. inca astept un raspuns te rog big grinhee hee

| anca334 a răspuns (pentru Adelina004):

Uite o variant noua dumnezeul meu care ne-a creat terog sa imi asculti rugamintea sa ne faci buni si mai buni crestin si chiar daca noi facem
greselli pe care sper ca le poti ierta mersi ca ne veghezi amin.

| alevip a răspuns:

"Tatal nostru" nu este o poezie si mi se pare o imbecilitate sa va dea o astfel de tema.sunt lucruri sfante ce nu se scriu asa pur si simplu ca tema...

| Adelina004 a răspuns (pentru alevip):

Stiu ca nu e poezie dar noi trebuia sa facem o poezie sa se asemene cu Tatal nostru.Si asta e tema, daca vrei iti scriu si enuntul.

| alevip a răspuns (pentru Adelina004):

Dar nu pe tine sunt revoltata ci pe persoana care a dat aceasta tema pentru ca e ceva urat