| Radu78 a întrebat:

Buna tuturor,
Maine implinesc 14 ani si as dori sa stiu ce acte imi trebuie pentru buletin.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obtinerea CI la implinirea varstei de 14 ani:

Cerere tip pentru eliberarea cartii de identitate (se solicita la Serviciul de Evidenta a Persoanelor)
Certificat de nastere (original si copie)
Actul de identitate al unuia dintre parinti, al tutorelui sau reprezentantului legal, cu care se face dovada domiciliului
Timbru fiscal de 1 leu
Contravaloarea eliberarii cartii de identitate (7 lei)

1 răspuns:
| alexxamaria97 a răspuns:

Iti trebuie copie dupa certificatul de nastere, copie dupa buletinele parintilor si un timbru fiscal. Mai trebuie sa completezi acolo o fisa.