| RoxxuInna a întrebat:

Mai e putin si implinesc 14 ani si desigur trebuie sa imi fac buletin. Ce acte trebuie pentru buletin?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai aici tot ce te interesează: http://www.sibiuvirtual.ro/acte-necesare-carte-identitate.php
Pa, pa.

| Dianne06 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Prieteno: ai mancat stricat ieri de dimineata?
Bineinteles ca am cautat raspunsul pe net, pentru ca nu stiam exact tot ce trebuie!chatterbox
Bai frate ce va chinuiti sa primiti o amarata de " funda"? oh go on omg, luati lucrurile mult prea-n serios, copii!laughing))

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Dianne06):

Bună.
Nu sunt prietenă cu tine, vezi cum te exprimi pe aici!
Nu alerg după funde, respectă regulamentul site-ului!
Pa, pa.

| Dianne06 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Dar nici nu vreau sa am prieteni cu un iq atat de scazut.Adioslaughing

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Dianne06):

Bună.
Câtă inteligență din partea ta și totuși nu ai mișcat nici măcar un fir de păr...
Pa, pa.

| Dianne06 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Voi,in mod cert, habar nu aveti ce inseamna site-ul asta.rolling eyes

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Dianne06):

Bună.
Hai ajunge, lasă tupeul că nu ține. Limitează-te în discuții.
Pa, pa.

| Dianne06 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Si daca nu vreau, ce?raised eyebrowslaughing)))
Extraordinar, ce m-ai speriatworried. zzzzz

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Dianne06):

Bună din nou.
Se vede educația care ai primit-o de la părinți, acasă! În rest, ești neinteresabilă.
Pa, pa.

| Dianne06 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Da..intr-adevar. Sunt o needucata, pentru ca mi se pare patetic ce se intampla p'aici. ce intrebari puneti si chestii d'astea.
rolling eyes

| Dianne06 a răspuns:

1. Cererea pentru eliberare carte de identitate:
2. Certificatul de naştere al minorului (copie xerox şi original)
3. Actul de identitate al unuia dintre părinţi sau al reprezentantului legal
4. Certificatul de căsătorie al părinţilor / Hotărârea de divorţ / Hotărârea de plasament familial (copie xerox si original)
5. Documentul cu care părintele face dovada adresei de domiciliu (copie xerox şi original)
6. Chitanţa reprezentând contravaloarea cărţii de identitate (7 lei) + taxa extrajudiciară de timbru (4 lei);
…La împlinirea vârstei de 14 ani, minorul se prezintă la ghişeul serviciului public comunitar de evidenţă a persoanelor, însoţit de unul dintre părinţi sau, dupa caz, de reprezentantul său legal, de persoana desemnată din cadrul centrului specializat aflat sub autoritatea serviciului public de asistenţă socială sau de persoana căreia i-a fost încredinţat în plasament, pentru a solicita eliberarea actului de identitate.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Dianne06):

Bună.
Ai uitat să dai sursa de unde ai luat cu copy/paste!
Pa, pa.