| marinelaella4 a întrebat:

Buna tuturor!. Sunt clasa a 7-a si am auzit de la cativa profesorii ca la anul,, 2014 " cand o sa se dea evaluariile de admitere nu o sa se mai ia in calcul mediile din clasele 5-8. Este adevarat?

1 răspuns:
| MariusDk23 a răspuns:

In anul 2014 adica pentru cei ce sunt acum a 8-a se face media de admitere in felul urmator: 75% nota de la examen si doar 25% media 5-8 fata de anii trecuti cand era 50% cu 50%
Oricum nu iti face griji de acum, in fiecare an se schimba cate ceva in sistemul de educatie.