| aleexkdos90 a întrebat:

Buna tuturor! Sunt fata și simt că prietena mea cea mai bună se distanțează într-un fel. Deci ea de multe ori îmi spune că s-a săturat de tot, de colegi din clasa că comentează mult și chestii de astea (bullying într-un fel) și eu o înțeleg că sincer chiar sunt ca niște animale in clasă dar faza e, că ea de multe ori rade cu ei și stă doar cu ei (in general fetele) care le înjură pe spate după. Le îmbrățișează, vb multe lucruri cu ele (înțelegeți) eu sincer nu o înțeleg. Ea e singura mea prietena din clasa, care chiar mă înțeleg cu ea, dar gesturile ce le face, nu o înțeleg sincer. De câteva zile nu prea mai comunicam, că stă cu ăia. Nu știu ce să zic, eu mai mult stau in banca mea, dar când mă duc să mă bag in discuție cu ele își dau cam ochii peste cap celelalte și cu ea nu prea comunic. Nu știu ce să fac, cum sa o abordez sa discut cu ea chestiile astea, îmi este că după nu va mai vb cu mine, mi-a spus multe lucruri, chiar se descarcă mie tot ce o supăra acasă (probleme de familie) dar chestiile care le face in clasa si vb pe spate și în față râde cam la toate chestiile și le îmbrățișează pe alea îmi lasă de crezut. Ce credeți? Vreau niște sfaturi sincer, fără hate va rog.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

își dau cam ochii peste cap celelalte. Asta fiindcă le impresionezi.

| aleexkdos90 explică (pentru sadrian46):

În ce sens?

| sadrian46 a răspuns (pentru aleexkdos90):

Sexual.

| aleexkdos90 explică:

Wtf, ce ai omule?