| Alexa757575 a întrebat:

Bună tuturor!
Știți că de ceva timp a început școala.
Eu sunt în clasa a 7a. Sunt la cel mai bun liceu din oraș. De azi dimineață, de când am început să îmi fac tema la matematică(la algebră), am sesizat că știu să fac subiectul 1 și 2 pe jumătate din cele 3. (așa sunt temele la noi). Anul acesta ni s-a schimbat profesoara la matematică și a plecat cea care îmi era dragă și explica atât de bine materia încât să o înțeleg și eu.
Anul trecut am ieșit cu media 10 la matematică pe ambele semestre. Dar acum, îmi dau seama că noua profesoară nu ne explică bine materia și că ne dă teme lungi în care sunt exerciții pe care nu le înțeleg.
Acum, am câteva întrebări pentru voi:
1. Cum aș putea să învăț singură la matematică?(niște sfaturi ar fi ideale)
2. Cum să îmi organizez timpul pentru ca să am timp să învăț mai bine la matematică?
3. Îmi puteți da niște site-uri despre matematică, unde se rezolvă probleme și se explică exerciții?
4. Cum aș putea să am succes la școală? Simt că mi-am pierdut motivația...

Mulțumesc mult! Dau fundă pentru cel mai bun răspuns!

(P.S Mulțumesc că v-ați luat că v-ați luat câteva minute din viața voastră ca să citiți asta.)

Răspuns Câştigător
| Genevaaa a răspuns:

Hei! Cand nu intelegi o lectie caut-o pe yt, sunt multi oameni care explica lectii de parca esti a 2 a oara in clasa si ti se preda doar ca mai lent

| Alexa757575 explică (pentru Genevaaa):

Voi încerca, mulțumesc de sfat!

| Genevaaa a răspuns (pentru Alexa757575):

Cu placere