| VanessaTya a întrebat:

Buna tuturor, voi da bacu peste putin timp adica la vara, si ma gandeam ce facultate sa urmez, imi place natura si tot ce tine de ea, asa ca sunt hotarata sa dau la Ingineria Mediului, dar totusi ce credeti despre aceasta facultate? Orice ar fi, voi da acolo, e cineva inginer de mediu, sau ceva de genu ca sa-mi spuna si mie mai multe. Am cautat pe google, dar informatii mult prea putine. Multumesc mult! Si succes celor cu bacu'. big grin AVEM NEVOIE!

Răspuns Câştigător
| KINGPDA a răspuns:

O sa iti raspund sun student in an terminal la UBB INGINERIA MEDIULUI si din timpul facultati am lucrat deja la firme pe mediu, acum fac parte din echipa de cercetare a facultati.
Este o meserie frumoasa dar foarte grea, inveti fizica la greu, chimie la greu, operatii unitare, electrotehnica etc. si faci multe aplicati adica probleme. daca vrei sa nu ai bataie de cap apuca-te de stiinta mediului si nu de inginerie. este o diferenta mare.

| VanessaTya explică (pentru KINGPDA):

In sfarsit cineva student acolo big grin, in primul rand multumesc pentru raspuns, si in al doilea rand voi da tot acolo dar la Universitatea Valahia Targoviste, m-am uitat pe orar si am vazut foarte multa chimie, sincer nu-mi place chimia deloc, dau bacu la biologie si invat doar ce e pentru bac.Imi place meseria de inginer de mediu, desi nu m-as fi vazut niciodata inginer, cel putin in viata asta big grin. Multumesc inca o data si succes la licenta. BAFTAAAAAA!

| KINGPDA a răspuns (pentru VanessaTya):

Iti multumesc, si iti doresc bafta, incearca sa iti recapitulezi chimia din clasa 9 si 10, acele cu straturile si cu legaturile chimice restul inveti nou in faculta, iar fizica inveti cam 90 la suta nou cea ce ai facut pana acum, iar daca stii biologie e ff bine. Succes

| VanessaTya explică (pentru KINGPDA):

Multumesc inca o datawinking cu chimia mi-e greu, inchipuie-ti cum e cu fizica ....In fine, mersi ca mi-ai raspuns, la toate intrebarile Domnule Inginer! laughing. Succes mai departe!winking

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate facultățile sunt o loterie, niciuna nu oferă loc de muncă.
www.alegefaculatea.ro
Succes pe mai departe.
Pa, pa.

| Feelings14 a răspuns:

Fratele meu a dat la geografie-fizica. nu stiu prea multe, insa stiu ca in primi 2 ani s-a plimbat in toata Europa impreuna cu un grup pentru a " descoperii " natura si secretele ei. iar apoi, 1 an s-a plimbat prin Africa. eu una am de gand sa urmez aceeasi facultate. multa bafta, natura e superba!

| rianarebeka a răspuns:

Poti sa incerci la o facultate in care sa lucrezi in domeniul naturii! Poti sa te gandesti la o cariera ca profesor de biologie.